Porównanie kredytów na auto

Zakup własnych czterech kółek wiąże się zazwyczaj z dużą ilością stresu. Martwimy się, czy dobrze wybierzemy model samochodu lub czy dopełnimy wszelkich formalności związanych z jego przerejestrowaniem. W natłoku takich zmartwień wybór odpowiedniego kredytu na samochód wydaje się nieistotny. Często sięgamy po pierwszą ofertę z brzegu i nie uświadamiamy sobie, że możemy na tym sporo stracić.

W jaki sposób wybrać kredyt na samochód

Wsparcie finansowe oferowane przez banki może być niezastąpione w zakupie własnego samochodu. Kredytem na samochód posiłkujemy się nie tylko w przypadku zakupu samochodu używanego, ale także fabrycznie nowy pojazd. Kredyt może pokryć całość lub część wydatków. W ten sposób nie musimy wydawać wszystkich oszczędności za jednym zamachem i możemy rozłożyć koszt samochodu na niewielkie raty.

Bankowe oferty kredytów na samochód z pozoru niewiele się od siebie różnią, dlatego bardzo często sięgamy po pierwsze z brzegu rozwiązanie. To błąd, który może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Tyle bowiem wynosi różnica między najdroższą a najtańszą ofertą na rynku. Choć ich oprocentowanie nominalne może być identyczne, na ostateczną sumę do spłaty wpływają także koszty prowizji czy ubezpieczenia.

Aby w prosty i szybki sposób porównać oferty bankowe, warto skorzystać z rankingu kredytów samochodowych. To narzędzie analizuje dostępne zobowiązania i szybko wskazuje najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe. Sprawia, że wybór kredytu samochodowego dopasowanego do własnych możliwości finansowych staje się o wiele łatwiejszy.

Porównanie kredytów samochodowych

Przedstawione oferty dotyczą przykładowego zobowiązania w kwocie 20 000 zł, rozłożoną na 48 lat, podejmowaną w celu zakupu samochodu używanego wyprodukowanego w 2013 r

1. In Bank

Liderem zestawienia został kredyt samochodowy Inbanku. Cechuje go niskie RRSO (7,94%) oraz brak wymagań dotyczących zabezpieczenia kredytu. Cały proces podejmowania kredytu samochodowego można przeprowadzić przez internet, co jest rozwiązaniem szybkim i wygodnym. Sięgnąć po niego mogą osoby, które ukończyły 22 lata i uzyskują stały dochód w wysokości co najmniej 600 zł w ciągu kolejnych 3 miesięcy.

2. Toyota Bank

Drugie miejsce na podium zajął kredyt samochodowy Toyota Bank. Ta propozycja również wyróżnia się na rynku niskim RRSO (8,32%) oraz niską ratą miesięczna. Dodatkowym atutem tgo kredytu jest uproszczona procedura kredytowa, dzięki której kredyt można otrzymać nawet na dowód osobisty.

3. Santander Consumer Bank

Trzecie miejsce naszego rankingu kredytów samochodowych zajął Santander Consumer Bank. Jego RRSO to 8,99%, a miesięczna rata wynosi 494,25 zł. Aby go otrzymać, należy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej banku i poczekać na telefon od doradcy klienta.

Założenia zestawianie w porównywarce

Ranking przygotowali specjaliści w oparciu o analizę danych pozyskanych ze stron internetowych wybranych banków. Przy jego tworzeniu pod uwagę wzięto przede wszystkim wysokość RRSO, wysokość miesięcznej raty, okres kredytowania oraz koszty zaciąganego kredytu. To właśnie te parametry w dużej mierze decydują o atrakcyjności wybranej oferty. Porównanie uwzględnia jednak takie informacje, jak wiek kredytobiorcy, minimalna oraz maksymalna kwota, czas wypłaty środków, formalności do spełnienia itp.