Logowanie Rejestracja
Zwrot podatku praca zagranicą

Strona główna Poradniki Zwrot podatku praca zagranicą Zwrot podatku praca zagranicą

Zwrot podatku praca zagranicą

Pracowałeś w Niemczech, Holandii, Belgii czy Norwegii i nie otrzymałeś jeszcze zwrotu podatku? Dokonałeś rozliczenia podatkowego, ale wydaje Ci się, że kwota którą Ci wypłacono została zaniżona lub zapomniałeś skorzystać z ulg? Nie pozwól, aby należące Ci się legalnie pieniądze po prostu przepadły. Czas się o nie upomnieć. Nie masz pojęcia, jak przeprowadzić całą procedurę związaną ze zwrotem nadpłaconego podatku czy wykonaniem korekty złożonego dokumentu? Skorzystaj z pomocy Centrum Usług Finansowych Sfera Finansów.

Autor: rafi | Dodano: 13 stycznia 2015
Zobacz więcej:

 

Jeśli pracowałeś na terenie Niemiec, Belgii, Holandii czy Norwegii legalnie, czyli pracodawca odprowadzał z tytułu zatrudnienia Ciebie zaliczki na podatek, Twoim obowiązkiem było rozliczenie się z danym urzędem skarbowym. W związku z tym, w sytuacji, gdy wysokość zaliczki była zawyżona, przysługuje Ci możliwość odzyskania nadpłaconego podatku. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że nie wykorzystałeś wszystkich przysługujących Ci ulg podatkowych, np. prorodzinnej. W tym celu możesz złożyć korektę swoje rozliczenia rocznego. W obu sytuacjach nie ma znaczenia okres pracy.

 

Ważne jest, abyś posiadał odpowiednie dokumenty, czyli kartę podatkową lub w przypadku jego brau - kwitek z ostatnią wypłatą, zawierający datę zakończenia pracy. W Niemczech jest to odpowiednio – Lohnsteuerbescheinigung i Lohn und gehalt Abrechung, w Holandii - jaaropgaaf i salaris, w Belgii – Lonnfiche i salarisspecificate, a w Norwegii – skattekort oraz lonnsslipp. Konieczne jest też, aby już na samym początku pracy u danego pracodawcy upewnić się, że został nam nadany odpowiednik NIP.

 

Wysokość zwrotu podatku zależna jest od kilku czynników, w tym wysokości całkowitego dochodu, miejsca pracy, długości pobytu czy posiadania dzieci. W przypadku Holandii deklaracje podatkowe można składać za ostatnie 5 lat, w Belgii obowiązuje okres 3 lat wstecz, w Niemczech okres rozliczania się obejmuje 4 ostatnie lata, natomiast w Norwegii ubieganie się o zwrot podatku jest możliwe do 3 lat wstecz.

 

Warto zaznaczyć, że brak odpowiednich dokumentów od zagranicznego pracodawcy nie oznaczają, że szansa na dodatkowy zastrzyk finansowy jest równa zeru. Jeśli nie posiadasz karty lub zaświadczenia podatkowego, możesz zwócić się do swojego pracodawcy z pisemną prośbą o wystawienie duplikatu.

 

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, problemów czy pytań związanych ze zwrotem podatku w związku z praca za granicami Polski zachęcamy do odwiedzenia Centrum Usług Finansowych Sfera Finansów. Biuro mieści się przy ulicy Tęczowej 6 we Wrocławiu (w pobliżu Dworca Świebodzkiego). Na miejscu czekają na Was doświadczeni eksperci, z pomocą których będziesz mógł przeanalizować swoją sytuację, sprawdzić posiadaną dokumentację czy krok po kroku przejść proces związany z odzyskaniem nadpłaconego podatku. Centrum Usług Finansowych Sfera Finansów jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 18.00. lub pod numerem telefonu: 664 792 120

   

Dodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.