Logowanie Rejestracja
Zajęcie środków zgromadzonych na koncie ROR

Strona główna Poradniki Zajęcie środków zgromadzonych na koncie ROR Zajęcie środków zgromadzonych na koncie ROR

Zajęcie środków zgromadzonych na koncie ROR

Ważną kwestią dla niektórych posiadaczy rachunku bankowego może się okazać sprawa zajęcia środków, które zostały zgromadzone na koncie. Bywa przecież, że ten czy ów, nie wywiązuje się z takich czy innych zobowiązań.

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 września 2012
Zobacz więcej:

Co wówczas?


 
Otóż, zgodnie z Art. 54 ust. 1 Prawa bankowego, „środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego do wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia Tytułu wykonawczego”.

 

Natomiast „środki pieniężne zgromadzone na rachunku oszczędnościowym, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym oraz na rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej prowadzonym dla kilku osób fizycznych są wolne od zajęcia do wysokości określonej w ust. 1, niezależnie od liczby współposiadaczy takiego rachunku” - stanowi Art. 54 ust. 2.

   
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.pl



Dodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zobacz następny artykuł:
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.