Logowanie Rejestracja
Czym różni się kredyt denominowany od indeksowanego?

Strona główna Poradniki Czym różni się kredyt denominowany od indeksowanego? Czym różni się kredyt denominowany od indeksowanego?

Czym różni się kredyt denominowany od indeksowanego?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 11 września 2012
Zobacz więcej:

Wielu z nas słysząc o kredycie hipotecznym w walucie obcej, nie orientuje się, iż może mieć do czynienia z kredytem denominowanym lub indeksowanym. Gdzie tkwi różnica ? Kredyt indeksowany : Kredyt indeksowany walutą, charakteryzuje się tym, iż dokładnie wiemy jaką kwotę pieniędzy w złotówkach otrzymamy w dniu uruchomienia kredytu.

 

 

Pozwala na to zapis w umowie, gdyż wypłacana nam kwota jest wyrażona w PLN. Umożliwia to fakt, że kwota kredytu zostaje przeliczona dopiero w dniu wypłaty kredytu po aktualnym kursie danej waluty i jeśli przykładowo wnioskowaliśmy o 300 tysięcy, to dokładnie taka kwota zostanie przelana na konto sprzedającego. Kredyt denominowany : Przy kredycie denominowanym mamy do czynienia z sytuacją, iż bank podaje nam kwotę kredytu ( na decyzji kredytowej jak i umowie ) już w danej walucie.

 

 

Co sprawia, że wypłata środków na konto sprzedającego następuje w dniu uruchomienia kredytu po przeliczeniu go po kursie z danego dnia. Czyli tutaj, jeżeli na umowie/decyzji widnieje przykładowo kwota 60 tys. EUR i taka jest wypłacana, to w przeliczeniu ostatecznym daje nam zawsze niewiadomą, ile złotówek zostanie wypłaconych. Jak widzimy na przykładzie kredyt denominowany będzie niósł za sobą zawsze ryzyko, iż podmiot sprzedający może otrzymać mniejszą kwotę złotówek niż była wnioskowana (spowodowane spadkiem kursu waluty w międzyczasie).

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: ola Dodano: 20 października 2012

fajnie, że są informacje na ten temat,ale nie stać mnie na taki, więc chyba będe musiała się skusić na studencki: http://poradnikinwestowania.pl/2012/10/kredyt-studencki-czyli-dlug-ktory-warto-zaciagnac/

« Czy powyższa informacja finansowa była pomocna?
|

Czym różni się kredyt denominowany od indeksowanego?

Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zobacz następny artykuł:
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.