Logowanie Rejestracja
Co to jest współczynnik LTV?

Strona główna Poradniki Co to jest współczynnik LTV? Co to jest współczynnik LTV?

Co to jest współczynnik LTV?

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 10 września 2012
Zobacz więcej:

LTV – to wskaźnik wykorzystywany przez banki do ustalenia oprocentowania, czyli nadania odpowiednich wysokości marż, które dyktuje bank. Z angielskiego (loan to value). Zazwyczaj bywa tak, że im niższy jest współczynnik LTV, tym niższe jest oprocentowanie kredytu. Jest to nic innego jak stosunek wysokości zaciąganego kredytu do wartości nabywanej nieruchomości.


 
Dla przykładu: przy cenie mieszkania 300 tysięcy złotych i wkładzie własnym 30 tysięcy złotych mamy do czynienia z 90% LTV. Gdyby wkładu własnego było 60 tysięcy, wtedy mielibyśmy współczynnik równy 80% LTV.

   
Tagi: LTV
www.Sfera-Finansow.pl

www.Sfera-Finansow.plDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 1)

Autor: a;a Dodano: 25 października 2012

istotna informacja ;) dla mnie najważniejsze było kto mi ten kredyt na mieszkanie da, a potem zastanawianie się na jaki %. miałam niedużo wkładu własnego a mieszkanie już zostało wybrane więc w końcu udałam się do banku na który mogłam liczyć tzn do getinu. i miałam rację-dostałam hipoteczny na bardzo dobrych warunkach.
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zobacz następny artykuł:
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.