Logowanie Rejestracja
Co daje oprocentowanie zmienne ?

Strona główna Poradniki Co daje oprocentowanie zmienne ? Co daje oprocentowanie zmienne ?

Co daje oprocentowanie zmienne ?

Zmienna stawka oprocentowania powoduje fakt, iż bank w każdej chwili trwania okresu umowy rachunku/lokaty może zmienić nam stawkę oprocentowania. Spowodowane jest to bazowaniem wysokości oprocentowania przez każdy bank, na aktualnie obowiązującej stopie oprocentowania lokat na rynku międzybankowym, przez obecnie obowiązujące stopy określane przez Narodowy Bank Polski [NBP].

Autor: Kamila_Szewczak | Dodano: 5 września 2012
Zobacz więcej:

W momencie utrzymywania przez NBP stóp na niezmiennych stawkach, oprocentowanie nie powinno spadać. Jednakże, to indywidualna decyzja banku. Jeżeli istnieją jednak przesłanki, że podstawowe stopy oprocentowania NBP będą rosły, wówczas intratną propozycją stają się lokaty o stałym oprocentowaniu, w momencie jednak obniżania podstawowych stóp procentowych, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnim roku, musimy liczyć się z obniżaniem obowiązujących stawek oprocentowania lokat w bankach.

 

 

Porównanie lokat bankowych

 

 

Dlatego przy tego typu wyborze opcji oprocentowania lokaty, musimy oprócz opinii ekspertów finansowych, kierować się również własną intuicją, która to może czasami okazać się zbawienną wyrocznią w momencie dokonywania wyboru. Dla przestrogi warto jednak zaznaczyć, iż najbezpieczniejszą formą oszczędzania na rachunkach/lokatach bankowych jest opcja wyboru stałej stawki oprocentowania.

   
Finser

FinserDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zobacz następny artykuł:
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.