Logowanie Rejestracja
Cashback – alternatywa dla bankomatów

Strona główna Poradniki Cashback – alternatywa dla bankomatów Cashback – alternatywa dla bankomatów

Cashback – alternatywa dla bankomatów

Obecnie banki na wiele sposobów zachęcają potencjalnych klientów do skorzystania z ich oferty. Najczęściej proponują im dodatkowe usługi do kont bankowych. Jedną z nich jest cashback. Czym jest to rozwiązanie i jakie niesie ze sobą korzyści?

Autor: Rafal_Tomkowicz | Dodano: 2 września 2012
Zobacz więcej:

Zasada działania tej usługi jest prosta. Robiąc zakupy w sklepie i płacąc za nie kartą płatniczą można jednocześnie wypłacić przy kasie niewielką kwotę pieniędzy z konta. Punkt handlowo – usługowy musi mieć jednak specjalnie przystosowany do tego celu terminal oraz podpisaną umowę z wydawcami karty. Na skorzystanie z usługi pozwalają obecnie MasterCard i Visa. Chcąc wypłacić pieniądze, należy uprzednio poinformować o tym sprzedawcę. Informacja o tym, czy w danym sklepie można dokonać takiej transakcji powinna być widoczna przy okienku kasowym lub przy wejściu. Usługa cashback jest najczęściej darmowa, ale niektóre instytucje finansowe wprowadzają za nią opłaty.Wypłaty przy okienkach kasowych są wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku, gdy w pobliżu nie znajduje się bankomat. Warto nadmienić, że punktów cachback jest obecnie więcej niż bankomatów. Oferta to jest także atrakcyjna dla osób, które nie mają wystarczającej ilości środków na koncie, żeby móc wypłacić je w bankomacie. Warunkiem skorzystania z usługi cashback jest zrobienie w sklepie zakupów na dowolną kwotę. Jednak ilość pieniędzy, które można w ten sposób wybrać z konta jest ograniczona. Jednorazowo możemy wypłacić w kasie do 200 złotych.

 

Porównanie kont osobistych


Cashback jest bardzo interesującą usługą. Niestety nie zyskała jeszcze w Polsce popularności. To jednak przydatne rozwiązanie, szczególnie w miejscach, gdzie dostęp do bankomatów jest utrudniony.

   
Dokumentalia.pl - portal wymiany dokumentów

Dokumentalia.pl - portal wymiany dokumentówDodaj opinię/skomentuj powyższą wiadomość:

Autor:
Treść:

Komentarze:   (łacznie 0)

Jak dotąd nikt nie skomentował powyższej wiadomości. Napisz pierwszy komentarz!
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zobacz następny artykuł:
Co to znaczy odpowiedzialne pożyczanie
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.