Oszczędności na koncie – który bank oferuje najkorzystniejsze oprocentowanie?

 

Eksperci Sfera-finansow.pl przyjrzeli się ofertom skrojonym na miarę klienta, który chciałby wpłacić na konto oszczędnościowe 10 tys. zł na okres 1 miesiąca. Najkorzystniej wygląda 3 proc. na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING Banku Śląskim. A przynajmmniej przez 4 pierwsze miesiące po założeniu konta. Potem promocyjne oprocentowanie spadnie do 1,2 proc. w skali roku (dla kwot poniżej 100 tys. zł, 1,25 proc. dla wpłat powyżej tej sumy). Z tzw. "Bonusu na start" można skorzystać do 1 czerwca 2015 roku. Po miesiącu trzymania naszych środków zyskamy 20,25 zł. Zakładając konto za 0 zł (prowadzenie również jest bezpłatne) mamy dostęp do darmowych przelewów między kontem oszczędnościowym a osobistym w ING oraz pierwszej wypłaty gotówki w miesiącu (każda kolejna kosztuje 6 zł, jeśli mamy konto osbiste w ING, w przeciwnym razie 10 zł), a także możemy wyciągnąć środki w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Jednak gdy w okresie promocyjnym zerwiemy umowę, tracimy prawo do odsetek. Konto można prowadzić w złotówkach, w euro, dolarach lub funtach brytyjskich.

 

 

Numer

Bank

Konto

Oprocentowanie

Okres

Zysk

Sprawdź

Otwarte Konto Oszczędnościowe 3,00 % 1 miesiąc 20,25 PLN
Konto Oszczędnościowe 2,75 % 1 miesiąc 18,56 PLN
Ekoprofit 2,25 % 1 miesiąc 15,19 PLN
Konto Super Oszczędnościowe 2,25 % 1 miesiąc 15,19 PLN
4 Rachunek Oszczędnościowy 2,00 % 1 miesiąc 13,15 PLN
5 Rachunek Oszczędnościowy PROgres 1,70 % 1 miesiąc 11,48 PLN

 

Oprocentowanie 2,75 proc. w skali roku już od pierwszej wpłaconej złotówki oferuje Meritum Bank, co w naszym przypadku po miesiącu przynosi zysk rzędu 18,56 zł. Co otrzymujemy w zamian? Otwarcie i prowadzenie konta bez opłat, dowolny moment wypłat i wpłat środków bez utraty odsetek, jeden bezpłatny przelew na konto osobiste w miesiącu (potem 10 zł) oraz dostęp do pieniędzy 24 h/7 dni w tygodniu przez internet i telefon. Jednak aby móc skorzystać z oferty, trzeba założyć konto osobiste w Meritum Banku. Jego otwarcie i prowadzenie do końca października jest bezpłatne. Potem, aby nadal nic nie płacić, trzeba zrobić w ciągu miesiąca transakcje na min. 700 zł lub posiadać jeden wpływ w wysokości 2500 zł. Meritum pozwala też zarobić – 70 zł za każde skuteczne polecenie znajomemu Konta z Gwarancją.

 

Podium rankingu Sfera-finansow.pl zamyka Citi Handlowy oraz BOŚ Bank. W obu przypadkach za 10 tys. zł pozostawione na odpowiednio Koncie Super Oszczędnościowym i Ekoprofit zarobimy 15,19 zł (oprocentowanie wynosi 2,25 proc.). W pierwszym przypadku 0 zł kosztuje nas otwarcie konta oraz rachunków w obcej walucie, pierwszy przelew zewnętrzny i wewnętrzny (kolejne po 10 zł) oraz pierwsza wypłata gotówki w oddziale Citi Handlowy. Warunkiem bezpłatnego prowadzenia konta jest wykonanie transakcji kartą dodaną do Konta Osobistego na łączną sumę min. 500 zł lub przelew np. wynagrodzenia na Konto Osobiste w wysokości min. 2 tys. zł. Osoby, które są zainteresowane oszczędzaniem z BOŚ Bankiem, mogą wpłacać i wypłacać pieniądze, kiedy chcą i ile mogą bez utraty odsetek, a dzięki miesięcznej kapitalizacji odsetek – na bieżąco będą znać stan swoich oszczędności. Konto można otworzyć online. Co więcej, z BOŚ Bankiem można być bardziej ekologicznym i zaoszczędzić również na rachunkach za ogrzewanie domu i ciepłą wodę. Wystarczy korzystać z programu BOŚ EKOsystem.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o