Lokata na 2,85 proc. w Alior Bank. Gdzie haczyk?

Martyna: Niskie stopy procentowe wciąż nie zachęcają do oszczędzania na lokatach, więc banki muszą przyciągać klientów kolejnymi promocjami. Na taki krok zdecydował się też Alior Bank. Co oferuje?

Rafał: Promocja dotyczy standardowej lokaty Alior Bank. Akcja pod nazwą „Lokaty na wysoki procent” ma zachęcić nowych klientów do powierzenia ich oszczędności bankowi reklamującemu się hasłem „Wyższa kultura bankowości”. O tym, że bankowi zależy mocno, aby produkt stał się popularny, świadczą zasady promocji.

Dominik: To prawda. Naliczyliśmy cztery atrakcyjne rozwiązania. Po pierwsze, lokatę można założyć bez posiadania konta osobistego w Alior Bank. Po drugie, liczba lokat, które może posiadać jeden klient, nie jest ograniczona. Po trzecie, minimalna kwota to tylko 1 tys. zł. Po czwarte wreszcie, promocja trwa do odwołania, więc można przypuszczać, że nie będzie to krótki okres.

Sylwia: Nowy klient, który otworzy lokatę i wpłaci na nią przynajmniej tysiąc złotych, może liczyć na atrakcyjniejsze oprocentowanie. Dla lokaty 120-dniowej to 2,75 proc., zaś dla 210-dniowej – 2,85 proc. Różnica w porównaniu z lokatami poza promocją jest więc spora, bo 3-miesięczna jest oprocentowana na 1 proc., a półroczna na 1,05 proc., przy czym pamiętajmy, że lokaty promocyjne mają inny okres trwania. Dodajmy jeszcze, że oprocentowanie jest stałe, więc nie zmienia się wraz z saldem środków. Dotyczy to zresztą wszystkich lokat w ofercie Alior Bank. Podobnie jak to, że zerwanie jej przed terminem oznacza utratę wypracowanego zysku. Lokatę można założyć online lub w placówce banku.

Oprocentowanie lokaty Alior Bank atrakcyjne, ale…?

Martyna: Brzmi to ciekawie i dość atrakcyjnie, ale nie sądzę, aby obyło się bez haczyka. Jakie jest więc „ale”?

Rafał: Masz rację, Martyno. Udział w promocji mogą wziąć osoby, które deponują na lokacie oszczędności o kwocie przekraczającej saldo środków na innych, posiadanych przez nich kontach osobistych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach terminowych. Co więcej, łączna kwota zgromadzona na kilku lokatach nie może przekraczać różnicy między bieżącym saldem rachunku, a saldem z 20 lipca br.

Dominik: Wygląda więc na to, że warunki, które trzeba spełnić, aby skorzystać z promocji są nieco bardziej wyśrubowane niż to się zrazu wydaje. Jeżeli jednak je spełniamy, wówczas warto zainteresować się ofertą Alior Bank, bo konkurencja co prawda kusi lokatami o nieco wyższym oprocentowaniu, ale na krótszy okres. Mamy więc przysłowiowe „ale”, niemniej jednak niewielkie.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o