Kto aktywuje Kontoaktywator?

Rafał: Troszkę nas nie było, ale już wracamy, a skłoniła nas do tego nowa promocja banku BGŻ BNP Paribas. Od czasu fuzji BGŻ i BNP Paribas minęło już trochę czasu, ale nowy-stary gracz na rynku kontynuuje marketingową ofensywę. Do skorzystania z Kontoaktywatora od jakiegoś czasu zachęca bardzo filmowa reklama telewizyjna.

Dominik: Zaiste, spot BGŻ BNP Paribas przywodzi na myśl skojarzenia z Hollywood i chyba takie było założenie. Reklama ma bowiem formę zwiastuna nieistniejącego filmu. Oto para pięknych, młodych bankowców z głową na karku wymyśla rewolucyjny produkt, który nie tylko zadziwi kierownictwo, zaskoczy media, ale przede wszystkim trafi w gusta wymagających klientów.

 

[/embed]
 

Sylwia: W ten sposób promowana jest oferta o nazwie Kontoaktywator, czyli rachunek osobisty z oprocentowaniem zgromadzonych środków w wysokości 4 proc. w skali roku. Do tego dochodzi jeszcze nieoprocentowany kredyt w koncie w wysokości do 5 tys. zł. Trzeba od razu przyznać, że oprocentowanie konta może robić wrażenie, zwłaszcza, że dziś nawet 1,5 proc. w koncie db NET Deutsche Bank Polska to już naprawdę coś. Większość kont nie jest bowiem oprocentowana, a jeśli już to często na nie więcej niż 1 proc. A tu mamy aż 4 proc. Co to znaczy?

Kontoaktywator, czyli konto z dodatkami

Martyna: To znaczy, że trzeba się Kontoaktywatorowi przyjrzeć bliżej na okoliczność tego, czy nie znajdzie się w nim kilku „ale”. Najpierw jednak przypatrzmy się samemu rachunkowi osobistemu. Prowadzenie konta jest darmowe, o ile zapewnimy wpływ miesięczny w wysokości 1 tys. zł. W przeciwnym razie bank pobierze 10 zł opłaty. To zaskakujące, bo, chociaż banki odeszły już od bezwarunkowo darmowych kont, to w przypadku prowadzenia rachunku najczęściej dominuje opcja 0 zł bez żadnych dodatkowych regulacji. Dziwić może to tym bardziej, że Kontoaktywator to oferta dla nowych klientów (kto chce skorzystać, nie może mieć konta BGŻ BNP Paribas lub jego poprzednikach przynajmniej od pół roku), a tych powinno kusić się jak największą liczbą całkowicie darmowych funkcji. Nie trzeba przy tym dodawać, że karta wydawana do konta też podlega miesięcznej opłacie za obsługę. Wynosi ona 7 zł, chyba że klient dokona transakcji bezgotówkowych w kwocie 300 zł. W takim przypadku nie trzeba ponosić kosztów. Takie rozwiązanie to już dziś normalka.

Dominik: Dodatkowo korzystanie z bankomatów w Polsce i zagranicą, jak też przelewy internetowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty są darmowe. Na razie mamy do czynienia z dość typowym kontem osobistym, które można założyć online, telefonicznie lub w placówce. Przewagę nad konkurencją ma zapewnić formuła Kontoaktywator. Na czym ma polegać?

Formuła Kontoaktywator

Rafał: Kontoaktywator, jak sama nazwa wskazuje, ma oznaczać aktywację pieniędzy na koncie, aby nie leżały odłogiem, ale zarabiały. Jedna strona Kontoaktywatora to oprocentowanie 4 proc. w skali roku. Tak jak powiedziała Sylwia – może to robić wrażenie, ale przyjrzyjmy się bliżej. Oprocentowanie jest stałe, ale obowiązywać będzie tylko przez pierwsze 12 miesięcy od zawarcia umowy. Co więcej, promocji podlegać będą tylko środki zgromadzone na koncie do wysokości najwyższego pojedynczego wpływu spełniającego warunki promocyjne w danym miesiącu, jednak nie więcej niż 5 tys. zł. Jak widać, są ograniczenia, bo – zgodnie z tym, co słyszymy w reklamie – pieniądze „od teraz zawsze zarabiają”, tylko nie wszystkie i nie cały czas w takim samym stopniu.

Martyna: W ramach Kontoaktywatora można też nieoprocentowanego kredytu w koncie w kwocie do 5 tys. zł, za którego udzielenie nie jest pobierana prowizja. Odnowienie takiego kredytu kosztuje 1,8 proc. wysokości zobowiązania, ale nie mniej niż 55 zł. Przy czym z tej opcji mogą skorzystać jedynie te osoby, które zdecydują się na plan taryfowy Konto Praktyczne do rachunku osobistego. Oczywiście limit przyznany będzie na podstawie badania zdolności kredytowej. Dodam jeszcze, że promocja jest ograniczona w czasie i trwa do 31 października br. Żeby z niej skorzystać trzeba się też zgodzić na przysyłanie materiałów marketingowych przez bank, co nie każdemu klientowi musi przypaść do gustu.

Dominik: Taka jest promocja Kontoaktywator: standardowe konto osobiste plus zacne oprocentowanie, które jednak obowiązywać będzie tylko przez określony czas (12 miesięcy) oraz nieoprocentowany limit kredytowy, również bez kosztów tylko przez rok. Czy warto skorzystać? Cóż, zawsze po zakończeniu promocji można rozejrzeć się za innym, korzystniejszym kontem.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o