Kredyty online

Kredyt online jest o tyle interesującym rozwiązaniem, że  procedura ubiegania się o kredyt odbywać się może w domowym zaciszu za pośrednictwem internetu.

To  rozwiązanie zrewolucjonizowało rynek finansowy i wzbudziło spore zainteresowanie licznej grupy klientów, którzy w ten sposób chcą ominąć kolejki w placówkach oraz zbędne formalności. Optymalną kwotę o jaką można się starać to 200 000 zł z czasem spłaty do 10 lat. Pieniądze, które w ten sposób otrzymamy, możemy przeznaczyć na różne cele.

Według rankingu maksymalny kredyt dostaniemy w ofercie Santander Bank Polska aż do 230 000 złotych z niskim RRSO. Alior Bank oferuje pożyczkę z mikrokosztami-  aktualnie 6zł za każdy pożyczony 1000zł.

Kto może wziąć kredyt online?

Tak jak w większości przypadków o takie finansowanie ubiegać się mogą osoby pełnoletnie, a zarazem zdolne do czynności prawnych. Istotną kwestią jest też zdolność kredytowa i brak zaległych zobowiązań. Na bankach ciąży obowiązek weryfikacji klientów w bazie BIK, więc wszelkie zadłużenia mogą, wpłynąć na otrzymanie pieniędzy. Zazwyczaj wymagane jest zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu, jednak niektóre banki  dają możliwość, ubiegania się o kredyt tylko na podstawie oświadczenia o dochodach, między innymi: Alior Bank – do 3 700 zł, mBank– do 3 500 zł oraz SMART Bank -do 3 900 zł.

Alternatywnym rozwiązaniem na otrzymanie dodatkowych funduszy  bez zaświadczeń jest możliwość, wzięcia pożyczki online  w firmach pozabankowych. Vivus.pl  proponuje swoim klientom pożyczkę do 4 000 zł bez zaświadczenia, a np. Wonga do 3 000 zł tylko na oświadczenie.

zestawienie kredytów

Jak przebiega proces wnioskowania o kredyt online?

Po wybraniu dogodnej oferty i zdecydowaniu, z którego kredytu skorzystamy, wchodzimy na stronę internetową banku lub porównywarki finansowej. Przed zaaplikowaniem dobrze skorzystać z  kalkulatora kredytowego online, który obliczy wysokość rat i oprocentowanie. Wypełniamy wniosek z podstawowymi danymi i wysyłamy. Następnie czekamy na kontakt z konsultantem, który przedstawi nam decyzję o przyznaniu kredytu i udzieli dodatkowych informacji dotyczących zobowiązania. Jedne firmy praktykują oddzwanianie do klienta, inne zaś odzywają się na pocztę internetową.

Podpisanie umowy

Podpisanie umowy może odbyć się poprzez kuriera,lub przez wpłatę – przelew weryfikacyjny.  Dokonując przelania środków, w tytule wpisujemy oświadczenie woli  dotyczące przystąpienia do umowy. Po wszystkim pozostaje oczekiwanie na wypłatę z banku. IGotówka na przykład drogą online udostępnia tylko do 20 000 złotych, a aby otrzymać resztę kredytu, trzeba udać się do banku. W mBanku kredyt przez internet można mieć  już w 15 minut.

Koszty kredytów online

W ofertach bankowych nie  znajdziemy kredytu online za darmo, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Skorzystać możemy natomiast z darmowych pożyczek pozabankowych, które oferują pieniądze bez wychodzenia z domu. SuperGrosz oferuje za darmo do 10 000 złotych bez zaświadczenia o zarobkach i RRSO -0%.Provident natomiast posiada promocję dla nowych klientów „Pożyczka za 0zł na 4 miesiące’  na dowolny cel i w całości przez internet.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o