Konto 360′ w Banku Millennium – wciąż atrakcyjne, chociaż nie tak bardzo jak wcześniej

Rafał: Bank Millennium mocno promuje sztandarowe Konto 360′. Rachunek osobisty, którego reklamową twarzą został znany wideoblogger Radosław Kotarski, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów. I trudno się dziwić, bo lista korzyści mających wynikać z jego prowadzenia jest naprawdę spora. Czy faktycznie Konto 360′ jest jednym z najatrakcyjniejszych na polskim rynku usług bankowych?

Martyna: Spoty reklamowe Banku Millennium z Radosławem Kotarskim w roli głównej są utrzymane w stylistyce prowadzonego przezeń kanału na YouTube – Polimaty. Wideoblogger opowiada więc o zaletach rachunku wplatając w swój monolog szereg ciekawostek z dziedziny tzw. wiedzy ogólnej. W przypadku Konta 360′ ma o czym opowiadać, bo – w teorii – rachunek aż kipi od zalet.

 

Sylwia: Zanim sprawdzimy, czy praktyka ma coś wspólnego z teorią, sprawdźmy, cóż takiego możemy uzyskać, jeśli zdecydujemy się na otwarcie tego rachunku.

Szczegóły oferty

Dominik: Bank Millennium podkreśla, że Konto 360′ jest i będzie darmowe. Bezpłatne ma być też wydanie karty płatniczej do konta. Wypłacanie środków z bankomatów na terenie kraju ma kosztować okrągłe 0 zł, podobnie jak wykonywanie przelewów krajowych przez internet i mobilne. Co najbardziej ciekawe, darmowe ma być także korzystanie z bankomatów poza granicami Polski oraz zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Stąd też hasło reklamowe głoszące, że to rachunek „kompletny, choć pełno w nim zer”.

Martyna:  Do konta dostępne są też produkty dodatkowe. Pierwszy z nich to ubezpieczeniowy Pakiet Bardzo Pomocny. Zapewnia on posiadaczowi rachunku możliwość skorzystania z 7 świadczeń assistance (w przypadku rachunków wspólnych jest to limit wspólny dla wszystkich jego posiadaczy) w ramach opieki medycznej, naprawy komputera i usuwania domowych awarii i usterek. Pakiet jest darmowy przez pierwszy rok obowiązywania, a później kosztuje 4,98 zł miesięcznie. Drugi produkt dodatkowy do 3-miesięczna lokata mobilna, której oprocentowanie dla korzystających z Konta 360′ może wynosić 3,25 proc.

Bezpłatne, ale pod warunkiem. A właściwie dwoma

Rafał: Oczywiście bezwarunkowo darmowe ROR-y już niemalże przeszły w Polsce do historii. Banki stają obecnie przed sporym dylematem, bowiem sytuacja na rynku wymusza na nich podwyżki opłat i prowizji, a z drugiej strony nie chcą rezygnować z reklamowania darmowych kont, bowiem opłaty za prowadzenie rachunku są kluczowym aspektem wyboru konta dla większości klientów polskich instytucji finansowych. Stąd też Konto 360′ jest bezpłatne, ale oczywiście po spełnieniu dwóch warunków.

Sylwia: Tak, aby nie płacić za jego prowadzenie, trzeba zapewnić wpływy w wysokości 1 tys. zł w miesiącu. Należy też wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą, ale brak tu jest limitu co do jej wartości. Takie same warunki musimy spełnić, jeśli nie chcemy zapłacić za korzystanie z „plastiku”. W przeciwnym wypadku prowadzenie rachunku będzie nas kosztować 8 zł miesięcznie. Podobnie ma się sprawa z opłatą za kartę. Także darmowe wypłacanie środków bankomatów w Polsce i zagranicą będzie możliwe tylko w przypadku spełnienia wymogu miesięcznych wpływów (zawsze darmowe będą oczywiście urządzenia należące do Banku Millennium).

Martyna: Dodajmy, że istnieją „młodzieżowe” wersje Konta 360′. Jedna przeznaczona jest dla studentów w wieku 18-26 lat, druga zaś dla nastolatków między 13 rokiem życia a pełnoletnością. W tym przypadku nie ma – co chyba jasne – wymagań dotyczących wpływów miesięcznych. Ta oferta jest jednak ograniczona czasowo.

Dominik: Zwróćmy uwagę na jedną, ale istotną kwestię. Wpływ w wysokości 1 tys. zł określony jest dosyć szeroko w reklamie, ale wcale nie oznacza to, że źródło przelewanych środków może być dowolne. Nie można bowiem przelewać na Konto 360′ środków z innego należącego do nas rachunku. Oznacza to więc, że w praktyce musimy na rachunek w Banku Millennium zapewnić wpływ z wynagrodzenia, renty, emerytury lub z innego tytułu, ale nie może być to wpłata własna z innego używanego przez nas rachunku.

Sylwia: Czy Konto 360′, które można założyć przez telefon, online lub w placówce, wciąż jest tak korzystne dla klienta jak miało to miejsce wcześniej? Tak, chociaż trzeba podkreślić, że to oferta skierowana do osób, które chcą korzystać z szeregu opcji (w rodzaju darmowych wypłat za granicą). Szukający darmowego konta z podstawowym zakresem usług, ale bez konieczności zapewnienia wpływy (chociaż ze stałą opłatą za kartę) powinni zainteresować się ROR-ami Banku Pocztowego i Raiffeisen Polbanku, którym przyjrzymy się bliżej niebawem.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o