Konta studenckie

Warto zastanowić się nad wyborem konta studenckiego. Podstawą jest to aby nie płacić za jego użytkowanie. Ważną kwestią jest opłata za użytkowanie karty. Tutaj należy porównać oferty banków i wybrać najlepszą dla siebie możliwość uniknięcia takiej opłaty. Niektóre banki wymagają przelewów bezgotówkowych na daną kwotę lub comiesięcznych wpływów na konto.

Porównanie kont studenckich

Bank Konto Opłata za prowadzenie konta Opłata za użytkowanie karty Oprocentowanie
BZWBK Konto < 30 0.00 PLN 3.00 PLN 0.00%
Credit Agricole e-konto 0.00 PLN 5.00 PLN 0.00%
Bank Millennium Konto osobiste Student 2.00 PLN 0.00 PLN 0.00%
Deutsche Bank PBC dbNET 0.00 PLN 5.00 PLN 0.00%
ING Bank Śląski Konto Direct 0.00 PLN 7.00 PLN 0.00%
Eurobank online 7.00 PLN 1.95 PLN 3.50%
Kredyt Bank Ekstrakonto Student 0.00 PLN 1.00 PLN 0.01%
PKO BP Konto dla Młodych 0.00 PLN 5.00 PLN 0.01%
Bank PeKaO SA Eurokonto Net 0.00 PLN 3.98 PLN 0.01%
mBank eKONTO 0.00 PLN 2.00 PLN 0.00%

Konto studenckie w BZWBK

Bank BZWBK proponuje Konto < 30. Jest to produkt bez opłat za prowadzenie do 26. roku życia i przelewy internetowe. Do wyboru karta Visa Electron<30 lub MasterCard PAYBACK Multi. Opłata za użytkowanie karty wynosi 0 PLN w przypadku rozliczenia przez bank transakcji bezgotówkowej dokonanej kartą w poprzednim miesiącu kalendarzowym.

Konto studenckie w Credit Agircole

Credit Agricole posiada w swojej ofercie e-konto, do którego wydawana jest karta Visa Electron.  Użytkownik jest zwolniony z opłaty za użytkowanie karty w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 PLN w miesiącu kalendarzowym.
Konto Osobiste Student to oferta Millennium Banku. Posiadając to konto Klient otrzymuje nieograniczony dostęp do wielu atrakcyjnych produktów – od kart debetowych i kredytowych, limitu w koncie osobistym, produktów oszczędnościowych i kredytowych po fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia.

Konto studenckie w Deutche Banku

Deutsche Bank przygotował w ofercie konto dbNET z kartą Visa Electron. Oprócz darmowych przelewów krajowych i zagranicznych, w pakiecie jest możliwość założenia  db Konta Oszczędnościowego  24h z promocyjnym oprocentowaniem 8,10%.  Opłata za użytkowanie karty wyniesie 0 PLN w przypadku wykonania przez Klienta min. jednej transakcji finansowej w miesiącu kalendarzowym.

Konto Direct w Banku ING to pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów i w razie potrzeby sieć oddziałów.  Opłata 7 PLN za użytkowanie karty  jest pobierana jeżeli nastąpi brak transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 100 PLN dokonanych kartą debetową do rachunku i rozliczonych przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia miesiąca do 28 miesiąca następnego.

Konto dla studenta w eurobanku

W Eurobanku student może założyć konto online.  Opłata za prowadzenie konta wyniesie zero jeżeli miesięczne wpływy będą wynosiły min. 1000 zł. Natomiast opłata za użytkowanie karty będzie zerowa jeżeli Klient dokona min. 3 transakcji w miesiącu kalendarzowym.
Ekstrakonto Student w Kredyt Banku proponuje bezpłatne ubezpieczenie NNW do kwoty 5 tys. zł, pożyczkę w koncie z oprocentowanie od 15,5% do 17,5% i limitem max. 100.000 PLN.

Konto dla młodych PKO BP

PKO BP ma do zaoferowania studentom Konto dla Młodych. Opłata za użytkowanie karty wynosi 0 PLN jeżeli dokonano transakcji bezgotówkowych na kwotę nim. 350 PLN kartą debetową.

Konto studenckie pekao

Bank Pekao wychodzi z propozycją Eurokonta Net. Klient ma możliwość doładowania telefonu komórkowego przez Internet i w bankomacie. Otrzymuje atrakcyjne rabaty do 30% na zakupy u Partnerów Programu Rabatowego „Płać kartą, bo warto!” W przypadku rozliczenia przez Bank miminum 4 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu kalendarzowym dokonanych przez posiadacza/użytkownika karty dowolną kartą posiadaną (dotyczy kart maestro/kart VISA wydanych do nowej linii kont oraz kart kredytowych wydawanych do wspólnego limitu kredytowego – w ramach jednej umowy kredytowej) w następnym miesiącu kalendarzowym opłata za użytkowanie karty ulega obniżeniu do wysokości:  1.99 PLN.

Konto student w mBanku

W ofercie mBanku znajduje się rachunek eKonto. Opłata za użytkowanie karty zostanie anulowana jeżeli Klient dokona dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 PLN.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o