Konta dla młodych

Poniżej prezentujemy zestawienie dostępnych rachunków bankowych dla młodzieży, które można otworzyć sobie w banku pod warunkiem ukończenia 13 roku życia. Jak łatwo zauważyć, oprócz tylko Banku Millennium, wszystkie pozostałe konta charakteryzują się brakiem opłaty z tytułu otwarcia oraz prowadzenia rachunku. Jedyny koszt, z jakim możemy się jedynie spotkać, dotyczy użytkowania karty płatniczej wydawanej w ramach założonego konta, jednak w większości przypadków można jej uniknąć, dokonując transakcji na określonych przez bank warunkach.

Nie ma jednak obowiązku wyrabiania karty płatniczej i w przypadku, kiedy jest nam ona zbędna, nie wypełniamy wniosku o jej wydanie, zakładając rachunek bankowy bez karty. Z taką sytuacją możemy mieć do czynienia w przypadku, kiedy chcemy jedynie deponować nasze oszczędności bez żadnej zewnętrznej ingerencji.  Posiadanie takiego rachunku, to również okazja do przekazania jego numeru osobom nam bliskim, aby mogły dokonywać bezpośrednich przelewów w wyniku szeroko rozumianych darowizn z tytułu dobrych wyników w nauce czy okolicznościowych zdarzeń urodzinowo-imieninowych.

 

 

Nr Bank Konto Opłata za prowadzenie Opłata za kartę Oprocentowanie
1 Toyota Bank opinie Konto Click 0.00 PLN 1.00 PLN 5,00%
2 MultiBank opinie Multikonto Młodzieżowe 0.00 PLN 0.00 PLN 0,00%
3 Bank PeKaO SA opinie Eurokonto Kieszonkowe 0.00 PLN 0.99 PLN 0,01%
4 Kredyt Bank opinie Ekstrakonto Junior 0.00 PLN 1.00 PLN 0,01%
5 BGŻ S.A. opinie Konto Maax 0.00 PLN 2.00 PLN 0,00%
6 mBank opinie izzyKonto 0.00 PLN 2.00 PLN 0,70%
7 BZWBK opinie Konto <30 0.00 PLN 3.00 PLN 0,00%
8 Bank Millennium opinie Konto Osobiste Junior 2.00 PLN 0.00 PLN 0,00%
9 Deutsche Bank PBC opinie db Konto Smart 0.00 PLN 5.00 PLN 0,00%
10 Bank BPH opinie Sezam 26 0.00 PLN 5.50 PLN 0,01%
11 BPS opinie POL-Konto Junior 6.00 PLN 0.00 PLN 0,10%

Bank BGŻ: koszt użytkowania karty wynosi 0 PLN w przypadku dokonania operacji bezgotówkowych , zaksięgowanych w cyklu prowizyjnym na kwoę min. 300.00 PLN.

 

mBank: opłata za użytkowanie karty nie zostanie pobrana jeśli Klient (Posiadacz rachunku) spełni w miesiącu kalendarzowym co najmniej jeden z poniższych warunków:
a) dokona dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł; transakcja może zostać wykonana dowolną kartą debetową i/lub kredytową z oferty dla Klientów indywidualnych. Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym. Transakcją bezgotówkową jest: zakup kartą w sklepie w Polsce i za granicą, transakcja MO/TO (zamówienie pocztowe / telefoniczne), płatność internetowa, mTransfer z karty kredytowej. Do transakcji bezgotówkowych nie jest wliczana wypłata pieniędzy realizowana w ramach transakcji Cashback.
b) posiada aktywną usługę "Wypłaty ze wszystkich bankomatów".

 

BZ WBK: koszt użytkowania karty wynosi 0 PLN w przypadku rozliczenia przez bank transakcji bezgotówkowej dokonanej kartą w poprzednim miesiącu kalendarzowym.

 

Millennium Bank: 20 PLN – opłata nie jest pobierana w pierwszym roku użytkowania karty, w przypadku złożenia wniosku o konto osobiste i kartę Visa przez internet.
Karta Maestro – opłata miesięczna za użytkowanie karty 3 PLN ( opłata nie jest naliczana przez pierwsze 3 miesiące, opłata nie będzie naliczana jeżeli w miesiącu kalendarzowym zostaną dokonane i zaksięgowane transakcje bezgotówkowe na rachunku osobistym na kwotę minimum 250 PLN).

 

Deutsche Bank: koszt użytkowania karty wynosi 0 PLN w przypadku dokonania przez klienta minimum jednej transakcji finansowej w ciągu miesiąca kalendarzowego.

 

Bank BPH: koszt użytkowania karty wynosi 2.50 PLN w przypadku rozliczenia przez bank minimum 4 transakcji gotówkowych w miesiącu kalendarzowym.

 

Pod względem opłat na pewno na wyróżnienie zasługuje oferta MultiBanku, gdzie za wydanie karty, bank również nie pobiera żadnej opłaty. W banku PeKaO SA czy Kredyt Banku taka opłata za kartę to tylko złotówka miesięcznie. A w przypadku oszczędnościowej formy rachunku, zdecydowanie na tle pozostałych wyróżnia się Konto Click oferowane nam przez Toyota Bank, gdzie możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości 5%, co pozwala na czerpanie dodatkowych zysków z lokowanych oszczędności.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o