Jak wybrać szybką pożyczkę?

Prezenty dla bliskich, przedświąteczne zakupy, spłata innych zobowiązań – to powody, dla których decydujemy się na szybkie pożyczki. Instytucje pozabankowe zachęcają atrakcyjną ofertą czy łatwą dostępnością tego typu produktów. Jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę?

Przede wszystkim policz koszty

Wybór dostawcy szybkiej pożyczki nie powinien zajmować wiele czasu, ponieważ w przypadku tego typu zobowiązań właśnie na czasie zależy nam najbardziej. Nie warto jednak decyzji podejmować zbyt pochopnie – zanim podpiszemy umowę, powinniśmy porównać kilka ofert. Od czego zacząć? Najważniejszym kryterium powinien być koszt takiej pożyczki. Oprócz samego oprocentowania warto wziąć pod uwagę koszty dodatkowe, a więc np. opłaty za szybką decyzję kredytową, czy za dostarczenie pieniędzy do domu klienta. Oczywiście najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem będzie w takich obliczeniach wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która może się różnić od oprocentowania nominalnego nawet o tysiąc punktów procentowych. Ofertę warto też przeanalizować pod względem przyszłych ewentualnych pożyczek. Niektóre firmy pierwszej pożyczki udzielają za darmo, ale za kolejne trzeba będzie zapłacić więcej.

Dostosuj termin spłaty do swoich możliwości

Drugim co do ważności kryterium podczas wyboru szybkiej pożyczki jest termin spłaty zobowiązania. Zwykle wynosi on od 7 do 30 dni, jednak niektóre instytucje umożliwiają spłatę w ciągu nawet 60 dni, a inne – zaciągnięcie pożyczki na wybraną przez klienta liczbę dni, ale nie więcej niż 30. Dostosowanie terminów spłaty do naszych możliwości finansowych jest niezwykle ważne, ponieważ w przypadku opóźnienia zapłacimy dodatkowe kary. Można też zdecydować się na taką ofertę, która pozwala przedłużyć termin spłaty zobowiązania. Chociaż do sprawy pożyczek należy podchodzić odpowiedzialnie i decydować się na nie tylko jeśli możemy później uregulować zobowiązanie, zdarzają się też przypadki losowe, jak np. choroba związana z pobytem w szpitalu. W takich sytuacjach możliwość wydłużenia terminu spłaty jest dodatkowym zabezpieczeniem.

Porównaj oferty i uważnie czytaj umowę

Podczas wyboru szybkiej pożyczki możemy wziąć pod uwagę opinię innych klientów, którzy już skorzystali z usług danej firmy pożyczkowej. Internet nie powinien być jedynym źródłem tego typu wiedzy, lepiej kierować się także poradami znajomych czy rodziny. Przede wszystkim jednak należy uważnie przeczytać warunki umowy i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie. Wybierając pożyczkę, warto też przeanalizować propozycje różnych instytucji pozabankowych, czy porównać je za pomocą specjalnych kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych. Nie zajmie to wiele czasu, a dzięki temu możemy dobrać ofertę najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom i możliwościom.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o