Idea Bank

o Idea Bank

Idea Bank kieruje swoją ofertę produktów bankowych do przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz mikroprzedsiębiorców. Bank skupia się na kredytach zabezpieczonych hipoteką, kredytach inwestycyjnych, a także oferuje pożyczki i leasing.

 

Prowadzący działalność gospodarczą mogą skorzystać z lokat terminowych dopasowanych do ich potrzeb. Z kolei dla osób, które dopiero startują z biznesem, Idea Bank proponuje stałe wsparcie konsultantów, kompleksową pomoc przy zakładaniu firmy, obsługę księgową, coworking, mobilny wpłatomat, program do faktur, terminale płatnicze oraz bankowość internetową.

oferta Idea Banku

Oferta Banku to odpowiedź na potrzeby przede wszystkim przedsiębiorców prowadzących małe, średnie i duże biznesy. Bank znany jest z prostych rozwiązań, dlatego kredyt dla firm można otrzymać bez zbędnych zaświadczeń, stosu dokumentów czy dodatkowych zabezpieczeń. Oferta Idea Banku skonstruowana jest tak, by trafić do każdego – niezależnie od tego, czy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, czy zatrudnia wielu pracowników. W ofercie Banku Idea jest m.in. konto firmowe wzbogacone o pakiet darmowych usług, nowoczesną bankowość dla firm – Idea Cloud, dostęp do szybkich kredytów online oraz wysoko oprocentowane lokaty bankowe. O atrakcyjności usług Idea Banku świadczą nie tylko opinie klientów, lecz także niezależne rankingi oraz zestawienia blogerów i redakcji finansowych – warto sprawdzić dowolny ranking kont firmowych, zestawienie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych. W Idea Banku można znaleźć również kartę kredytową dla firm, kartę debetową, terminale płatnicze, produkty inwestycyjne, w tym również programy i konta emerytalne dla prowadzących działalność gospodarczą, atrakcyjny leasing i wiele form faktoringu. Przedsiębiorcy chętnie polecają usługi Idea Banku swoim znajomym i kontrahentom – Bank zapewnia najwyższą jakość usług i profesjonalne doradztwo – nie tylko finansowe, ale również z zakresu prowadzenia firmy, księgowości i podatków.

Kredyt SPRINT – oferta promocyjna

  • 12 msc – minimalny staż prowadzenia działalności
  • 12 msc – okres kredytowania z możliwością przedłużenia
  • 30 000 zł – maksymalna kwota finansowania w ofercie promocyjnej
  • 4,99% – jednorazowa prowizja za udzielenie
  • 0% oprocentowanie dla realizujących wpływy

Kredyt Sprint to szybki sposób finansowania codziennych potrzeb Twojej firmy. O kredyt możesz wnioskować przez Internet, bez konieczności wizyty w oddziale. Do przyznania kredytu z decyzją online nie potrzeba zaświadczeń z urzędu skarbowego i ZUS-u. Do wstępnej decyzji wystarczy historia Twoich firmowych kont bankowych z ostatnich sześciu miesięcy. Kredyt SPRINT jest dostępny bez zabezpieczeń, a jego maksymalna kwota w ofercie promocyjnej
wynosi 30 000 zł.

Atutami Kredytu SPRINT są:

  • oprocentowanie 0% dla Klientów, którzy zapewniają wpływy na rachunek zgodnie z warunkami umowy;
  • przejrzyste zasady – jednorazowa prowizja za udzielenie kredytu;
  • brak opłat za gotowość środków.

Kredyt SPRINT to idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują środków i chcą mieć do nich wygodny dostęp. To świetny sposób na rozpoczęcie współpracy z Idea Bankiem.

„Kredyt Sprint” to promocyjna oferta Kredytu Obrotowego w Rachunku Bieżącym stanowiąca kredyt w formie linii kredytowej w rachunku dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą ze stażem co najmniej 12 miesięcy. Umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością odnowienia na następne 12 miesięcy lub jednorazowej spłaty. Z oferty „Kredytu Sprint“ mogą skorzystać tylko klienci, którzy w momencie wnioskowania nie posiadają spłaconego lub aktywnego kredytu w Idea Bank S.A. Maksymalna kwota kredytu to 30 000 zł. Oprocentowanie 0% w skali roku pod warunkiem realizacji przez klienta wymaganych obrotów na rachunku na zasadach określonych w umowie. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 4,99%. Bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny ryzyka kredytowego, uwzględniając zdolność kredytową do obsługi zobowiązania.

 

Zapytaj o kredyt w Idea Banku

 

Idea Bank logowanie

Aby zyskać dostęp do bankowości internetowej Idea Banku, należy wejść na jego stronę internetową, kliknąć zaloguj w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wpisać swoje dane do logowania. Wejście w życie unijnej dyrektywy PSD2 w 2019 r. zaowocowało wprowadzeniem nowych procedur bezpieczeństwa w Idea Banku. Do zalogowania się w serwisie nie wystarczy już tylko login i hasło. Bank może poprosić Cię również o potwierdzenie logowania przy pomocy hasła SMS

Idea Bank kontakt

Nazwa: Idea Bank

Strona WWW: www.ideabank.pl

Adres:

Idea Bank SA
ul. Domaniewska 39
02-672 Warszawa

Biuro obsługi klienta:
801 999 111
+48 22 101 10 10

Telefon centrala:
+48 22 288 80 12

Fax centrala:
+48 22 288 82 11

e-mail: kontakt@ideabank.pl

 

opinie o Idea Banku

Poniżej możesz zapoznać się z opiniami naszych czytelników na temat Idea Banku. Znajdziesz w nich zarówno pochwały, jak i krytyczne głosy na temat działalności banku. Być może sam miałeś okazję skorzystać z jego usług? Podziel się z nami swoją opinią!98
Dodaj komentarz

avatar
98 Wątki
0 Odpowiedzi w wątku
11 Osoby obserwujące
 
Najpopularniejszy komentarz
Osoby komentujące
2 Autorzy ostatnich komentarzy
Fryderylk Autorzy ostatnich komentarzy
  Powiadomienia o komentarzach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kredytobiorca
Gość
Kredytobiorca

Nic się nie da załatwic, Oszuści.

Jozef
Gość
Jozef

Wnioskowałem o 1000000 zł przy zabezpieczeniu 2400000 zł w nieruchomości, doradca stwierdił że mogę wnioskować o 600000zl, już do podpisania w umowie zostało jedynie 450000zl. Doradca we Wrocławiu unikał kontaktów zatajał informacje na temat możliwości negocjacji warunków kredytu, i tak kredyt na inwestycję by została dokończona i zaczęła zarabiać pomimo że w operacje.szacunkowym inwestycji do jej ukończenia niezbędna była kwota ok. 1000000 zł to do zakończenia inwestycji zostało jedynie niezbędne ok. 200000zł. Doradca Pan Bartek zamiast doradzać to jedynie dezinformował, działał tak by nie można było się skontaktować z jego przełożonymi, by w żaden sposób nie rozwiązać problemu. Mam nadzieję,… Czytaj więcej »

klient
Gość
klient

nie można sie dodzwonić,a jak po godzinie pani z numeru 222705868 łaskawie odbierze ,to jest niemiła i niekompetentna i niechce podać osoby której podlega i się rozłącza i w ogóle już nie odbiera…..a w oddziale nawet nie można złożyć skargi na obsługe bo to infolinia i nie wiadomo na kogo ?

alicja
Gość
alicja

Mam konto firmowe w tym banku, bardzo mi ono odpowiada, nie mam opłat za przelewy do ZUS i US, prowadzenie konta również jest darmowe. Nie płacę też za fakturowanie i mogę tam przechowywać dokumenty firmowe (cloud). Wszystko jak najbardziej ok.

Jackowski
Gość
Jackowski

Jestem klientem Idea Banku od dłuższego czasu, można powiedzieć, że jestem stałym klientem. Nie mam zastrzeżeń do usług, które ten bank mi oferuje. osobiście uważam, że to taki jedyny bank w Polsce. Bank jest OK, pozytywnie nastawiony do klienta, polecam.

Wojtek Walc
Gość
Wojtek Walc

A figa z makiem. Nie dbają o wprowadzanie danych, mimo, że to czas elektroniki. Historia jest nanoszona po około 2 tygodniach. Odpowiadają, lub nie dopiero po tygodniu. Dziwna sprawa z lokatami. Jakiś przedziwny system, że owszem masz ileś tam procent, ale jak oni podliczą, że miałeś kiedyś więcej kasy niż masz teraz, to obniżają ci bez informacji te procenty do najniższych. Jak nie zaglądasz, to okaże się, że zamiast zysku masz figę z makiem.

Klient
Gość
Klient

UWAGA!!!! Nikną należne odsetki z kont.

Agnieszka Strzelecka
Gość
Agnieszka Strzelecka

mam w idea banku kredyt na start, zakladalam firme i zaproponowali mi najlepsze warunki. dodatkowo zalapalam sie na promocje 'przez rok bez zusu', wiec jestem totalnie zadowolona ;)) kredyt mozna rozlozyc nawet na 10 lat, wiec latwiej splacac a raty tak nie przeszkadzaja nawet przy starcie jak firma dopiero sie zaczyna rozwijac

Wojtek
Gość
Wojtek

Olewają klientów zadających pytania. System info istnieje tylko na papierze.

GFR
Gość
GFR

ten bank jest Pana Leszka Czarneckiego kto siedzi w temacie ten wie GETIN HOLDING

Wojtek Walczak
Gość
Wojtek Walczak

Brak kompetencji pracowników. Nie nanoszą danych od razu, tylko po kliku dniach. Dziwny bank, niby era elektroniki, a u nich chyba wszystko wpisują ręcznie i trwa to kilka dni.

Janek
Gość
Janek

Bank kombinuje na stronach klienta. Tak ustawia lokaty, aby mieć do wyboru tylko te najsłabiej oprocentowane. Jak założysz to za kilka dni wyświetlają się te lepsze.

klimek
Gość
klimek

A ja mam u nich konto firmowe "Firma to ja" (http://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja) i jestem z niego bardzo zadowolony – zarówno z produktu jak i z obsługi. Warunki są przejrzyste moim zdaniem 🙂

Morice
Gość
Morice

Korzystam z konta i krótkich lokat do 3 miesięcy. Bez problemu można je załatwić online, a przede wszystkim bez konieczności zakładania konta na dodatkowych serwisach.

Arnold
Gość
Arnold

Mam w Idea Banku konto firmowe. Współpracujemy od roku i jak narazie współpraca układa się dobrze.

Cleopatra
Gość
Cleopatra

Moim zdaniem bank się całkiem fajnie sprawdza. Doceniam, że wychodzą klientom na przeciw jak np z tym wpłatomatem mobilnym.

Klient
Gość
Klient

UWAGA!!! Bank pobiera najwyższe koszta płatności w walutach obcych. Stosują bardzo zawyżone przeliczniki walut.

Janek S.
Gość
Janek S.

Bank kombinuje na stronach klienta. Tak ustawia lokaty, aby mieć do wyboru tylko te najsłabiej oprocentowane. Jak założysz to za kilka dni wyświetlają się te lepsze.

Elka
Gość
Elka

Mam Firma To Ja z premiowaniem za bankowanie. Nie mam zastrzeżeń do prowadzenia, bardzo jestem z tej oferty zadowolona. Btw. nie zgodzę się z tym wpisem, że zawyżają przeliczniki walut. Nic takiego mi się dotąd nie zdarzyło, a miałam okazję korzystać.

Klientka
Gość
Klientka

Jak widzę tylko chłopcy i dziewczynki z Idea Bank są najbardziej aktywnymi opiniotwórcami dobrego image banku. No cóż walczą o swoje miejsca pracy, bo bank jest tak lichy i mało uczciwy, że praca jest zagrożona. Nie trzeba mieć matury, aby wyczuć ten instynkt samozachowawczy we wpisach tych pozytywnych. Prawda jest taka, że bank jak wszystkie w tej grupie pewnego pana są nastawione na grabienie ile się da z klientów. Ma najwyższe przeliczniki w płaceniu za zakupy za granicą ich kartą, manipuluje lokatami. Najpierw dzwonią do klienta, zakręcają mu w głowie, aby założył lokatę, a jak założy, to się okazuje, że… Czytaj więcej »

mirek
Gość
mirek

po ostatnim pobraniu przez bank nie całej sumy na spłatę raty dostałem informacje z firmy EOS że muszę wpłacić 275 zł.
Zalogowałem się na stronę idea bank i zdziwienie po ostatniej operacji saldo pokazuje że powinno być na koncie ok 750 a w okienku konta stan 0000. upiję się ze szczęścia w dniu całkowitej spłaty kredytu, a na razie zbieram dokumentacje dowody aby przekazać instancji wymiaru sprawiedliwości.Info dla tych co mają darmowy zus z ib sprawdzajcie na bieżąco czy nie zalegacie.

Marta
Gość
Marta

@mirek, korzystam z usługi i nie mam podobnych problemów. Składaj reklamację, przecież takie tematy da się wyjaśnić i odkręcić.

Do tematu: daję neutrala, przez ponad rok czasu nie mam powodów do niezadowolenia.

Olga z IB
Gość
Olga z IB

A ja zauważyłam taki trend, że jak ktoś nie ma zatargu z tym bankiem, to od razu musi być pracownikiem. 😉 Tak się zabawnie składa, że ja akurat nim jestem i bardzo sobie chwalę zatrudnienie. Nie uważam, aby praca w IB była zagrożona, bo pracuję stabilnie od 3 lat i nie narzekam. Radziłabym też dokładniej poznać temat lokat – gdyby Happy miała tak niskie oprocentowanie jak Pani napisała, nie utrzymywałaby się od miesięcy w rankingach najkorzystniejszych lokat na rynku. No… chyba, że wszyscy w sieci są przekupieni i zatrudnieni w Idea Bank, ale to już by zakrawało na teorię spisku.… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Z takim bankiem nigdy się nie spotkałam, oszuści i kłamcy. Ludzie którzy tam pracują nie maja pojęcia o swojej pracy i produktach które sprzedają. Przedstawiciel banku Pan Marcin Banasiak przedstawia zupełnie inne warunki niż są w umowie kredytu, która zostaje przesłana do klienta dopiero po 6 tygodniach. Stanowczo odradzam !!!

Ksymena
Gość
Ksymena

Piotr, z tym Amber Gold to chyba trochę przesadzasz. Skoro jest tak jak piszesz i masz na to dokumenty, to dlaczego nie załatwisz sprawy na drodze reklamacji? To samo z monitami – jeśli naliczyli je niesłusznie, a Ty byłeś w porządku, to składaj reklamację i domagaj się zwrotu. Takie rzeczy są do odkręcenia, tylko trzeba się trochę wysilić i wyjaśnić sprawę z bankiem. Najlepiej osobiście.

Byly klient
Gość
Byly klient

Posiadalem konto i kredyt, Z zamknięciem konta były totalne problemy , z obsługą problemy , z systemem internetowym pełnym błedów problemy. Kredyt spłaciłem i problemy mają również z tym. Odradzam ten bank i uciekajcie póki możecie oraz wiąże Was tylko konto. To Wyzyskiwacze , lichwiarze , złodzieje… Jak tylko widzą że chcesz uciec robią wszystko łamiąc prawo byś jak najdłużej się z nimi męczył.

Piotr
Gość
Piotr

Przy generowaniu umowy bank popełnił błąd, pracownik się do niego PRZYZNAŁ (mamy na to dowody, maile, korespondencę), mimo tego bank OD ROKU nie jest w stanie błędu naprawić. Ponadto regularnie dostajemy monity (i opłaty) o dostarczenie dokumentów, które do banku zostały dostarczone już miesiące temu (w terminie).
ABSOLUTNIE ODRADZAM współpracę z tym bankiem, kompetencje na poziomie Amber Gold i ciągnące się miesiącami puste obietnice.

Andzelika
Gość
Andzelika

Stalam sie klientem kiedy zakładając firmę założyłam u nich konto. Zależalo mi na braku opłat, ale jednocześnie z mozliwością skorzystania z kart debetowych lub wzięcia kredytów. Mam konto Firma To Ja i jestem z niego zadowolona. Obsługa w placówce zawsze jest pomocna, a dodatkowo są innowacje takie jak mobilny wpłatomat czy IdeaHub, które nawet włascicielom niewielkich firm ułatwiaja życie. Do tego wszystko za darmo więc ode mnie pozytyw.

Lucyna
Gość
Lucyna

Dobrze mi się z ich konta korzysta, a niedawno włożyłam też pieniądze na lokatę. Jako bank spełniają swoją funkcję.

Bartek
Gość
Bartek

Skorzystałem z lokaty Happy i tak już zostałem w Idea Banku. Mam u nich konto osobiste i firmowe, z obu jestem zadowolony.

Dorota
Gość
Dorota

Mam konto Firma to Ja z premią. Jestem zadowolona.

Kazub
Gość
Kazub

Mam konto Idealne i od czasu do czasu korzystam z lokat. Też zakładam online.

Cleo
Gość
Cleo

A którą lokatę masz na myśli? Przecież lokaty można założyć online. Może po prostu konta nie miałeś? Ja korzystam z lokat i z konta i do tej pory nie mam zastrzeżeń.

meff
Gość
meff

ten bank jest dnem…zeby zalozyc lokate trzeba sie zapisac na wizyte z doradca..pierwszy raz takie cos widze

djploki
Gość
djploki

Bank jest w porządku.Dodatkowo można zakładać w nim produkty depozytowe poprzez stronę serwisu zakupów bankowych grupowych Ybanking.

Jeśli ktoś się chce połączyć to proszę wysłać zaproszenie na e-mail:

djploki@o2.pl bezpośrednio z ybanking lub na to konto.

Pozdrawiam.

Tolek
Gość
Tolek

Wpis pode mną to czysty hejt, więc nawet nie będę komentować. Od razu widać, że ktoś chciał się odegrać, bo nie doczytał % w umowie. Nikogo nie bronię, nie stoję po żadnej stronie, kredytów nie mam, ale z lokat i konta firmowego jestem zadowolony.

Bronka
Gość
Bronka

Ale wstyd, ale żenada, ale brak honoru, aby sami pracownicy pisali pozytywy o banku w którym pracują. Ciekawe czy to tylko polecenie czy za to wam płacą. Jako klienci nie chcemy czytać tej propagandy jak za czasów PRLu. Podstawieni ludzie manipulowane opinie. I tak nie dacie rady a ludzie was ocenią po waszym podejściu do tych że właśnie ludzi.

Bronek
Gość
Bronek

Idąc tym tropem można pokusić się o stwierdzenie, że negatywne zleciła ci konkurencja. Jedni są zadowoleni, drudzy nie. Każdy ma prawo się wypowiedzieć.

Bronka
Gość
Bronka

Proszę pracowników banku, aby nie wydawali sami o sobie opinii. To jeden wielki wstyd i brak ambicji.

Marta
Gość
Marta

Naprawdę Pani myśli, że ktoś ma czas w pracy na takie rzeczy? Dajmy się wypowiedzieć każdemu. Ja na przykład mogę ich pochwalić za fajne szkolenia w Idea Hub, bo niedawno byłam, za darmo. Bardzo wyszłam zadowolona, bo sporo się dowiedziałam tam. O kredytach na przykład się nie wypowiem, bo nic nie wiem, a na cudzych opiniach swojej wystawiać nie zamierzam. I co teraz, mam cenić negatywnie coś co mi się podoba tylko po to, żeby się Pani nie narazić? Trochę to niepoważne.

Bronka
Gość
Bronka

A niby skąd się Pani tu zjawiła. Tak sobie szukała gdzie by tu pochwalić swój ukochany bank i my mamy w to uwierzyć. Może kiedyś, ale tak dużo wpisów pracowników co widać jak byk po słownictwie podobnych nickach to nam już wiarę w uczciwość tych ludzi odebrało dawno. Niech ci co tu trafią prześledzą wpisy te prawdziwe na czerwono od skrzywdzonych ludzi i te na zielono od niby zadowolonych. No pewnie jak płacą za ten hejt kierownicy to czemu nie. Tylko po co. Czy nie lepiej zmienić załogę na przychylna klientowi i dostawać zasłużone pozytywy od klientów a nie od… Czytaj więcej »

nickon
Gość
nickon

ale ci sie babo nudzi

Alaksandra
Gość
Alaksandra

Miałam kredyt, spłaciłam i po sprawie. Konto zostawiłam, bo jest za zero złotych.

Miron
Gość
Miron

Mam konto firmowe Firma to ja z kartą do konta. Nie mam opłat.

Klient banku.
Gość
Klient banku.

To i ja się wypowiem. Nie byłem zadowolony z usług banku, bo ciągle coś im nie wychodziło. Rozliczanie konta z kilku dniowym opóźnieniem, przelewy wewnętrzne z godzinnymi poślizgami. Jednak to co mnie spotkało ostatnio to jeden wielki cyrk, dziwnych ludzi w obsłudze banku. Kupowałem kilkanaście płyt CD na Amazon i wyobraźcie sobie bank zablokował mi płatności. Co usłyszałem w płatnej rozmowie z BOK – że jestem terrorystą i gangsterem piorącym brudne pieniądze. Płyty płaciłem po 4-8 funtów, kupowałem po jednej i za przelicznikowo 20-40 zł i uznano mnie za pralnię brudnych pieniędzy, za terrorystę, który tak pewnie chce zniszczyć Polskę,… Czytaj więcej »

Egon
Gość
Egon

Ja mogę dać plusa za Huba. Kartę wydali od ręki i od razu była aktywna.

Klient banku.
Gość
Klient banku.

Ostrzegam nie kupujcie przez ten bank nic na zachodzie. Skoro za klika CD na Amazon uznają nas za terrorystów i pralnię brudnych pieniędzy, to już strach się nie bać.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Okazuje się, że mają jeden z droższych przeliczników za zakupy waluty na złote. Sprawdziłem na funcie – Credit Agricola ma o 11-15 gr taniej. Przy dużych zakupach to sporo. Strasznie ślamazarnie nanoszą, a raczej nie nanoszą aktualnych wydatków i zwrotów walutowych.

Masha
Gość
Masha

Walutowego co prawda nie mam, więc cieżko mi się odnieść, ale za to od 2 lat mam w tym banku konto firma to ja i jestem zadowolona. Konto jest darmowe, nie płacę za prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów, więc nie dają mi powodów do narzekań.

Malik
Gość
Malik

Kupowałem na zachodzie i nic mi się nie działo. Może od kwoty zależy? Banki mają różne obostrzenia na wypadek nadużyć z tego co wiem.