eKonto mBank

eKonto to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych w ofercie mBanku. Można je otworzyć w dowolnym oddziale banku lub całkowicie online. W tym celu należy wypełnić krótki wniosek na stronie internetowej banku i podpisać umowę dostarczoną przez kuriera. Ale czy warto sięgnąć po to konto? Poniżej postaramy się to ocenić!

Ile kosztuje eKonto osobiste mBanku?

W połowie lipca 2019 r. mBank podniósł wysokość opłat i prowizji pobieranych z tytułu świadczonych usług. eKonto osobiste również nie uchowało się przed tymi zmianami. Choć za prowadzenie samego rachunku bank nadal nie pobiera żadnych opłat, to musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami związanymi z posiadaniem kart płatniczych. Aż do 7 zł wzrosła opłata miesięczna za karty debetowe do eKonta standard oraz karty płatnicze do produktów wycofanych już ze sprzedaży – eKonta plus, eKonta m oraz eKonta. Klient może jednak zostać zwolniony z konieczności uregulowania tej opłaty pod warunkiem wykonania transakcji kartą na kwotę 350 zł każdego miesiąca.

 • 0 zł – prowadzenie konta;
 • 0 zł – za przelewy internetowe;
 • 0 / 2 zł – wpłaty i wypłaty gotówki w placówce Banku (w zależności od wybranego wariantu rachunku);
 • 0 zł / 7 zł – obsługa karty debetowej do konta (możliwość uniknięcia opłaty pod warunkiem wykonania transakcji kartą na kwotę 350 zł każdego miesiąca).

 

Dla kogo eKonto w mbanku?

mBank w swojej ofercie posiada aż 5 wariantów rachunku:

 • eKonto standard (dostępne w sprzedaży do 15.09.2019 r.);
 • eKonto osobiste;
 • eKonto dla młodych (dla klientów w wieku od 13 do 24 lat);
 • eKonto Junior ;
 • eKonto PRP (podstawowy rachunek płatniczy).

Szeroki wachlarz dostępnych opcji sprawia, że każdy klient może wybrać rachunek najlepiej pasujący do jego potrzeb. Ponadto w ofercie tego banku można znaleźć również mKonto Intensive. To rachunek przeznaczony dla osób, które często podróżują i cenią sobie wygodny dostęp do środków na całym świecie za 0 zł.

Bankomaty mBanku do ekonta

Z jakimi opłatami musisz się liczyć, wypłacając pieniądze z bankomatu?

 • 0 zł – wypłata gotówki w kwocie od 100 zł we wszystkich bankomatach w Polsce;
 • 2,50 zł – wypłata gotówki w kwocie niższej niż 100 zł.

 

Funkcjonalności eKonta mBanku

Aplikacja mobilna

mBank posiada bardzo przejrzystą i intuicyjną aplikację mobilną, która wśród Polaków cieszy się dużym uznaniem. Pobrana została już ponad milion razy i została oceniona na 4,6/5 przez użytkowników z systemem Android. Aplikacja zapewnia wygodny dostęp do własnych finansów w dowolnym miejscu i dowolnym czasie. Dzięki niej klienci banku mogą m.in. tymczasowo zablokować swoją kartę czy wygodnie płacić telefonem za zakupy.

Spersonalizowana karta

W przypadku konta osobistego przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, bank umożliwia wyrobienie spersonalizowanej karty płatniczej. Dzięki temu posiadacz rachunku sam może zdecydować, jak ma wyglądać jego karta. To wspaniały sposób na zachęcenie młodszych osób do dbałości o swoje finanse.

Placówki mBanku

mBank zapewnia swoim klientom wygodny i szybki dostęp do bankowości. Wszystko to dzięki dużej liczbie placówek ulokowanych w galeriach handlowych, które otwarte są do późna, a także w soboty.

PolecamBank

PolecamBank to program, który umożliwia klientom mBanku zarabianie na polecaniu konta osobistego swoim znajomym. W ten sposób można zgarnąć dodatkowy zastrzyk gotówki w wysokości nawet do 300 zł. Wysokość premii uzależniona jest od rodzaju produktu finansowego, który polecamy, a także od aktywności znajomego.

Płatność BLIK

eKonto umożliwia dokonywanie bezpłatnych transakcji BLIKIEM. W ten sposób możesz płacić za codzienne zakupy czy wypłacać gotówkę z bankomatu przy pomocy smartfona. Każda transakcja jest potwierdzana 6 cyfrowym jednorazowym kodem.

Zalety eKonta

 

 • Brak opłat za prowadzenie konta
 • Intuicyjna i wygodna aplikacja mobilna
 • Bezpłatne bankomaty w przypadku wypłat powyżej 100 zł
 • Płatności BLIK

Wady konta 360

 

 • Brak oprocentowania rachunku
 • Konieczność spełniania dodatkowych warunków, by zostać zwolnionym z opłaty za kartę
 • Opłata za korzystanie z bankomatów w przypadku niewielkich kwot

Opinie o eKoncie w mBanku

Sprawdzenie opinii o danym produkcie bankowym to krok, który powinniśmy podjąć jeszcze przed złożeniem wniosku w wybranej instytucji finansowej. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, ile prawdy jest w bankowych reklamach. Skonfrontowanie obietnic banku z opiniami jego dotychczasowych klientów może potwierdzić atrakcyjność oferty bądź zaoszczędzić nam kłopotów związanych z wpakowaniem się w niekorzystną umowę.

Obiektywne opinie o produktach bankowych poznamy dzięki porównywarce finansowej sfera-finansow.pl. Na profilach konkretnych banków oraz ich produktów finansowych użytkownicy naszego serwisu zamieszczają swoje oceny i wrażenia ze współpracy z bankiem. Ty również możesz podzielić się swoją opinią na temat konta osobistego w mBanku. Dzięki niej inni użytkownicy dowiedzą się, czy warto sięgnąć właśnie po ten produkt finansowy.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o