DZ Bank Polska

Od 2015 roku DZ Bank nie prowadzi działalności w Polsce

DZ BANK Oferta

Oferta DZ BANK Polska S.A. skierowana była głównie do dużych korporacji, małych i średnich firm oraz zamożnych klientów indywidualnych. Bank specjalizował się także w doradztwie korporacyjnym i bankowości inwestycyjnej dla klientów instytucjonalnych oraz instytucji finansowych.

Zapytaj o kredyt eksperta

Historia DZ Banku

DZ BANK Polska S.A. (dawniej Bank Amerykański w Polsce S.A.) to najdłużej działający na polskim rynku bank z dominującym udziałem kapitału zagranicznego. Bank rozpoczął działalność w lutym 1990 roku, został zorganizowany przez grupę prywatnych i instytucjonalnych inwestorów – między innymi American Resources Corporation, a także Polskie Górnictwo Naftowe. Niezwykle istotne znaczenie dla rozwoju banku miało wejście do grona jego akcjonariuszy niemieckiego DG BANKU (później przekształcony w DZ BANK AG) w 1998 roku. W dniu 3 października 2003 roku została zarejestrowana zmiana nazwy banku na DZ Bank Polska. Z kolei 30 listopada 2015 roku bank zakończył działalność w Polsce.

Kontakt DZ Bank

Nazwa: DZ Bank Polska

Data ustanowienia: 1990-01-01

Strona WWW: www.dzbank.pl

Adres:

pl. Piłsudskiego 3

00-078 Warszawa

tel. (0-22) 505 70 00

fax. (0-22) 505 74 42

DZ Bank opinie

Nasi czytelnicy nie podzielili się jeszcze żadnymi opiniami na temat DZ Banku. Być może miałeś okazję skorzystać z jego usług? Czekamy na Twój komentarz!



Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o