BOŚ Bank rozdaje rowery. Rozdaje?

Dominik: Bank Ochrony Środowiska od lat kreuje się na instytucję finansową przyjazną przyrodzie, bo przecież nazwa i geneza powstania zobowiązują. Bank wspiera inwestycje związane z ekologią (np. farmy wiatrowe i fotowoltaiczne), od samego początku współpracuje też z NFOŚiGW w ramach Programu Prosument (dopłaty do instalacji OZE). Bank dba też o zdrowie swoich klientów. Osobom zakładającym konto rozdaje bony na rowery i sprzęt sportowy. Ale czy na pewno rozdaje?

Rafał: Promocja wygląda na pierwszy rzut oka naprawdę intrygująco. Bank obiecuje bowiem nagrodę jak najbardziej namacalną, czyli rower lub sprzęt do ćwiczeń, a nie zwroty drobnych kwot na konto lub czasowe wyższe oprocentowanie lokaty.

Martyna: Czyli jak to wygląda? Przychodzimy do banku, otwieramy rachunek osobisty i wyjeżdżamy z placówki na nowiutkim jednośladzie?

Szczegóły oferty

Sylwia: Nie. Bank przekazuje bon o wartości 600 zł do realizacji w sklepach Decathlon na terenie całego kraju. Można go też wykorzystać przy zakupach w internecie. Wartość bonu wygląda kusząco, bo przekracza mocno zwyczajowe kwoty oferowane przez inne banki w ramach promocji, gdzie aby dostać do (słówko-klucz) 1000 zł, trzeba spełnić szereg warunków. Inna sprawa, że kupon możemy wykorzystać tylko w jednej sieci sklepów, ale – jak to mówią – darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.

Rafał: Właśnie, że się zagląda. My jesteśmy od tego! No to od początku. Jakie konto oferuje nam BOŚ Bank?

Martyna: Rachunek osobisty nazywa się EKOkonto. W wersji standardowej jego otwarcie i prowadzenie jest darmowe, podobnie jak wypłaty z bankomatów na terenie całej Polskie, jak też i na świecie. Karta wydawana do konta także będzie darmowa, ale pod warunkiem, że w ciągu miesiąca dokonamy płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę za kartę w wysokości 10 zł. Do EKOkonta w wersji standard można dołączyć konto oszczędnościowe „Więcej za mniej”, oprocentowane na 3,5 proc. w skali roku, jeśli wpływy na ROR będą niższe niż 1000 zł lub 4 proc., jeśli wpływy przekroczą wspomniany tysiąc.

Jak zdobyć rower

Dominik: A jak dostać bon na rower?

Sylwia: Musimy być nowym klientem BOŚ Banku, a dokładniej rzecz biorąc, nie posiadać aktywnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w okresie od 1 stycznia do dnia zawarcia umowy o otwarcie konta. Nowy klient jest więc także klientem powracającym, ale obowiązuje okres karencji. Wybierając opcję konta z bonem, otrzymamy go na adres e-mail (w pliku .pdf), który podaliśmy w umowie. Jeśli chcemy wyjechać z Decathlonu nowym jednośladem, musimy się liczyć z jedną, drobną zmianą w stosunku do podstawowej wersji EKOkonta – miesięczny limit transakcji bezgotówkowych, zwalniający z opłat za kartę, wynosi w takim wypadku 900 zł przez cały okres trwania umowy.

Dominik: I wszystko jasne. Bank nie będzie stratny na szczodrym prezencie. Zarobi na większej ilości opłat intercharge lub co miesiąc zgarnie po dyszce, jeżeli klienci nie spełnią limitu, co przy jego wysokości jest znacznie mniej prawdopodobne.Dodaj komentarz

avatar
  Powiadomienia o komentarzach  
Powiadom o