BGŻ S.A.

Dziś Bank BGŻ to BNP Paribas Bank Polska SA —>>> Przejdź do BNP Paribas Bank Polska SA >>>

Bank BGŻ był uniwersalnym bankiem komercyjnym, specjalizującym się w finansowaniu rolnictwa i gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Bank dysponował siecią 243 oddziałów oraz 20 kas zewnętrznych. Udostępniał bezporowizyjnie (dzięki porozumieniu z BPS, MR Bankiem i Kredyt Bankiem, Krakowskim BS i Invest Bankiem) ponad 2000 bankomatów w całym kraju. Jego klienci mieli do dyspozycji również system bankowości elektronicznej eBGŻ, usługę telefoniczną TeleBGŻ oraz Home Banking.

Historia:

Bank BGŻ SA powstał w 1975 roku w wyniku połączenia Centralnego Związku Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych i państwowego Banku Rolnego. W 1994r. BGŻ został przekształcony w spółkę akcyjną przez Ministra Finansów, w uzgodnieniu z Prezesem NBP. W tym samym roku nastąpiło również zawarcie umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie dopłat do kredytów udzielanych ze środków banku na realizację przedsięwzięć gospodarczych związanych z rozwojem rolnictwa i gospodarki żywnościowej objętych programami branżowymi lub regionalnymi zatwierdzonymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

W 2015 roku nastąpiła fuzja prawna Banku Gospodarki Żywnościowej i BNP Paribas Bank Polska. Powstały w ten sposób bank funkcjonował pod nazwą Bank BGŻ BNP Paribas S.A. do 2019 roku. Wówczas zmienił nazwę na BNP Paribas Bank Polska.

 

Zapytaj o kredyt w BNP Paribas Bank Polska

 

BGŻ S.A. Opinie

Bank BGŻ cieszył się dobrą opinią na rynku, szczególnie wśród rolników. Być może sam miałeś jakieś doświadczenia z BGŻ S.A.? Opowiedz nam o tym!3
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki
0 Odpowiedzi w wątku
0 Osoby obserwujące
 
Najpopularniejszy komentarz
Osoby komentujące
0 Autorzy ostatnich komentarzy
Karolmirek Autorzy ostatnich komentarzy
  Powiadomienia o komentarzach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mirek
Gość
mirek

Cieszę się, że zaczynają się otwierać na klienta. Jestem z tym bankiem związany od dawna i widzę przemiany – na lepsze!

Karol
Gość
Karol

W żadnym innym banku nie spotkałem się z taką pomocą w uzyskaniu kredytu jak tutaj. Jestem rolnikiem i naprawdę tylko BGŻ zaoferował mi warunki, które mogłem spełnić, a teraz mogę rozwiajać dzięki nim gospodarstwo. Szukasz kredytu i jesteś rolnikiem ? tylko BGŻ Bank !

Karol
Gość
Karol

jestem rolnikiem i tylko u nich udzielono mi kredytu z tego tytułu. naprawdę polecam każdemu rolnikowi ten bank, gdyż żaden inny nie chciał ze mną nawet rozmawiać, a tutaj bardzo łatwo poszło