Logowanie Rejestracja
Bank PKO BP - informacja, opinie, produkty

PKO BP opinie

Bank PKO BP - informacja, opinie, produkty

PKO Bank Polski, którego historia sięga 1919 roku, jest największym bankiem uniwersalnym w Polsce. Bank świadczy usługi w segmencie detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym.

 

Klienci mogą korzystać z rachunków bieżących oraz oszczędnościowych, kart kredytowych i debetowych, lokat terminowych, usług private banking oraz produktów inwestycyjnych (w tym funduszy inwestycyjnych otwartych i zamkniętych). W PKO Banku Polskim dostępne są też kredyty konsumpcyjne i hipoteczne oraz inne produkty powiązane z rynkiem mieszkaniowym.


Nazwa: PKO BP
Data ustanowienia: 1919-01-01
Strona WWW:
Adres:

ul. Puławska 15
Warszawa
tel. (0-22) 521 61 03
fax. (0-22) 521 61 05

Historia:

7 lutego 1919 roku na mocy dekretu podpisanego przez Naczelnika Państwa, Józefa Piłsudskiego, powstała Pocztowa Kasa Oszczędności. 19 czerwca 1920 roku PKO, na mocy ustawy, uzyskała osobowość prawną i stała się instytucją państwową z gwarancją i pod kontrolą państwa. Ustawa likwidowała również podległość PKO w stosunku do ministra poczt i telegrafów. W 1935 roku PKO objęła swym patronatem powstające od 1927 roku Szkolne Kasy Oszczędności. W 1945 roku PKO wznowiło swoją działalność, jednakże ograniczoną decyzją rządu jedynie do pocztowego obrotu bezgotówkowego i gromadzenia oszczędności. W 1949 r., na mocy dekretu ministra finansów, zlikwidowano Pocztową Kasę Oszczędności, a na jej bazie powstał nowy bank - Powszechna Kasa Oszczędności Bank Państwowy. W 1969 r. PKO BP zostało przydzielone kredytowanie budownictwa mieszkaniowego, a w 1970 r. obsługa sprzedaży ratalnej, tzw. ORS. W lipcu 1975 roku sieć PKO BP została, decyzjami o charakterze administracyjnym, włączona w strukturę NBP. Ostatecznie Powszechna Kasa Oszczędności została reaktywowana w czerwcu 1987 r. jako bank oszczędnościowo-kredytowy i dewizowy, obsługujący osoby fizyczne i prawne, jednostki gospodarki uspołecznionej, zwłaszcza spółdzielnie mieszkaniowe, a także gospodarkę prywatną. W dniu 12 kwietnia 2000r. do rejestru handlowego została wpisana jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., która powstała w wyniku przekształcenia Powszechnej Kasy Oszczędności - banku państwowego.

Rada Nadzorcza:

Cezary Banasiński
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Tomasz Zganiacz Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Mirosław Czekaj
Sekretarz Rady Nadzorczej

Jan Bossak
Członek Rady Nadzorczej

Krzysztof Kilian
Członek Rady Nadzorczej

Piotr Marczak
Członek Rady Nadzorczej

Ewa Miklaszewska
Członek Rady Nadzorczej

Marek Mroczkowski
Członek Rady Nadzorczej

Ryszard Wierzba
Członek Rady Nadzorczej

Zarząd:

Zbigniew Jagiełło Prezes Zarządu Banku

Piotr Stanisław Alicki Wiceprezes Zarządu Banku odpowiedzialny za Obszar Informatyki i Usług

Bartosz Drabikowski Wiceprezes Zarządu Banku odpowiedzialny za Obszar Finansów i Rachunkowości

Andrzej Kołatkowski Wiceprezes Zarządu Banku odpowiedzialny za Obszar Ryzyka i Windykacji

Jarosław Myjak Wiceprezes Zarządu Banku
odpowiedzialny za Obszar Rynku Korporacyjnego

Jacek Obłękowski Wiceprezes Zarządu Banku odpowiedzialny za Obszar Rynku Detalicznego

Jakub Papierski Wiceprezes Zarządu Banku
odpowiedzialny za Obszar Bankowości Inwestycyjnej

Kapitał zakładowy: 2 147 483 647,00 PLN
Ilość placówek: 1 218
Akcjonariusze:

Skarb Państwa 51,24%
pozostali 48,76%

Logotypy i znaki towarowe PKO BP zostały użyte w celach informacyjnych i są własnością odpowiednich instytucji.
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.