Logowanie Rejestracja
Bank neoBank - informacja, opinie, produkty

neoBank opinie

Bank neoBank - informacja, opinie, produkty

neoBANK jest nazwą handlową Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, która zadebiutowała na rynku bankowym na początku 2008 roku. Z wykorzystaniem nazwy neoBANK Wielkopolski Bank Spółdzielczy oferuje i promuje produkty i usługi bankowe. W początkowym okresie nazwa neoBANK wykorzystywana była dla oznaczenia jedynie bankowości elektronicznej Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Przyjazne przyjęcie nowej nazwy neoBANK przez klientów i kontrahentów pozwoliło rozszerzyć posługiwanie się nazwą neoBANK na całość produktów i usług oferowanych przez Wielkopolski Bank Spółdzielczy. neoBANK jest zatem częścią Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego.

Nazwa: neoBank
Data ustanowienia: 2008-01-01
Strona WWW:
Adres: Siedziba Banku
ul. Grochowe Łąki 4, 61-752 Poznań
tel. 061 851 25 04
faks 061 852 41 02
e-mail neobank@neobank.pl
Historia: Wielkopolski Bank Spółdzielczy został założony w 1961 roku w Łubowie. Powstała wówczas spółdzielnia, która przyjęła nazwę Bank Spółdzielczy w Łubowie. W 2004 roku Bank zmienił nazwę z dotychczasowej na Wielkopolski Bank Spółdzielczy, pod którą funkcjonuje do dziś.

Wielkopolski Bank Spółdzielczy zrzeszony jest w Gospodarczym Banku Wielkopolski S.A. z siedzibą w Poznaniu. Wspólnie z innymi bankami spółdzielczymi zrzeszonymi w GBW S.A. tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową, w której od dłuższego czasu zajmuje pozycję lidera.

Bank od początku dynamicznie rozwijał sieć swoich placówek. Dziś posiada ich ponad 40 na terenie Wielkopolski, a także poza nią. Ponadto WBS Bank posiada sieć Ajencji – w samym Poznaniu jest ich ponad 30. W kwietniu 2008 r. Wielkopolski Bank Spółdzielczy zmienił siedzibę na miasto Poznań oraz rozszerzył zakres swojej działalności z województwa wielkopolskiego i kilku ościennych powiatów na terytorium całego kraju.

Wielkopolski Bank Spółdzielczy jest instytucją bankową z wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku usług finansowych, dzięki czemu może poszczycić się najwyższą jakością swoich usług. W grudniu 2003 roku Bank został laureatem VIII edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług "Dobre bo polskie".

Wielkopolski Bank Spółdzielczy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się instytucji finansowych w sektorze banków spółdzielczych. Świadczą o tym wyniki rankingu dziennika „Rzeczpospolita” z 2008 roku, w którym wśród wszystkich polskich banków spółdzielczych Bank uplasował się na 7. pozycji.
Rada Nadzorcza: Janusz Labrenc – Przewodniczący Rady,
Ziółkowski Andrzej – Z-ca Przewodniczącego Rady,
Antoni Sołtysik – Sekretarz Rady,
Ewa Andruszkiewicz – Członek Rady,
Małgorzata Majewska – Członek Rady,
Małgorzata Stawicka – Członek Rady,
Bernard Budniak – Członek Rady,
Zbyszko Kasztelan – Członek Rady,
Jerzy Smierzchała – Członek Rady.
Zarząd: Waldemar Francik – Prezes Zarządu,
Anna Zaleska – Wiceprezes Zarządu,
Paweł Grzelak – Członek Zarządu,
Magdalena Pruchniewska – Członek Zarządu.
Kapitał zakładowy: - PLN
Ilość placówek: 47
Akcjonariusze:
Logotypy i znaki towarowe neoBank zostały użyte w celach informacyjnych i są własnością odpowiednich instytucji.
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.