Logowanie Rejestracja
Bank FM Bank - informacja, opinie, produkty

FM Bank opinie

Bank FM Bank - informacja, opinie, produkty

FM Bank S.A. otrzymał licencję KNF na rozpoczęcie działalności operacyjnej. Od marca br. będzie oferował pełen pakiet produktów bankowych, w tym: atrakcyjnie oprocentowane rachunki bieżące, rachunki walutowe, prestiżowe karty kredytowe, rozbudowaną ofertę kredytową i depozytową oraz gwarancje bankowe. Dopełnieniem oferty będzie indywidualne doradztwo i obsługa przez dedykowanych pracowników banku oraz pakiet usług assistance.

Głównym założeniem, którym kierowali się eksperci FM Banku przy konstruowaniu ostatecznej propozycji dla klientów, było zapewnienie łatwego dostępu do finansowania i zagwarantowanie niskich kosztów prowadzenia rachunków. Jest to zgodne z wynikami badania preferencji potencjalnych klientów, jakie FM Bank przeprowadził na grupie ponad 2000 przedsiębiorców z sektora mikro i małych firm.

Usługi kredytowe będą dostępne wyłącznie dla sektora mikro i małych firm. Z oferty depozytowej będzie natomiast mógł skorzystać każdy klient rynku bankowego.

Na sieć dystrybucji produktów FM Banku, w dniu rozpoczęcia działalności, będzie składać się 60 placówek w 44 miastach Polski, mobilni doradcy finansowi, platforma internetowa, call center oraz pośrednicy finansowi.

Nowością na rynku jest system weryfikacji kredytowej stworzony z myślą o ułatwieniu mikro i małym firmom dostępu do środków finansowych. Jest to autorski pomysł FM Banku, który opiera się na własnym scoringu, weryfikacji biznes planu przez bankowego doradcę oraz wizycie w siedzibie klienta. Uproszczona procedura pozwala na wydanie wstępnej decyzji kredytowej w ciągu kilku minut.

W FM Banku dostępnych jest 5 rodzajów kredytów, każdy przygotowany z myślą o innych potrzebach mikro i małych firm: FM Biznes Kredyt (i jego wariant FM Kredyt Partnerski – dla stałych klientów) na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, FM Kredyt Promocyjny na refinansowanie pożyczki w Funduszu Mikro, FM Kredyt Odnawialny w firmowym rachunku bieżącym, a także FM Kredyt Inwestycyjny na zwiększanie majątku i rozwój firmy.

Oferta depozytowa FM Banku będzie obejmować szeroki wybór lokat dostępnych na 7 i 14 dni oraz 1, 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Od wyboru klienta będzie zależała także waluta, w której będą pomnażane jego oszczędności. Do dyspozycji są lokaty w złotych oraz walutowe – w euro, dolarach i funtach brytyjskich. Lokaty będzie można zakładać również przez internet. Zgodnie z przyjętą strategią bank zapowiada, że będzie dbał o to, aby oprocentowanie jego depozytów było zawsze w rynkowej czołówce.


Nazwa: FM Bank
Data ustanowienia: 2010-02-23
Strona WWW:
Adres:

ul. Solec 38
00-394 Warszawa

tel. 022 568 35 00

Historia:

23 lutego 2010 - Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej przez FM Bank.

14 października 2009 – Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Henryka Pietraszkiewicza na stanowisko prezesa zarządu FM Banku. Drugim członkiem zarządu powołanym na mocy decyzji KNF jest wiceprezes zarządu ds. ryzyka, Stefan Świątkowski.

31 lipca 2009 - Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na utworzenie FM Banku.

FM Bank powstał na bazie doświadczeń Funduszu Mikro, instytucji założonej w 1994 roku przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości. Celem Funduszu było wspieranie rozwoju małych przedsiębiorców.

Rada Nadzorcza:

*Tomasz Bieske


*Paweł Boksa


*Paweł Gieryński


*Andrzej Lubowski


*Piotr Stępniak

Zarząd:

*Sławomir Lachowski - prezes Zarządu


*Tomasz Maciejewski - pierwszy wiceprezes Zarządu, Pion Finansowy


*Krzysztof Jaczewski - wiceprezes Zarządu, Pion Operacji i Logistyki


*Wojciech Papierak - wiceprezes Zarządu, Pion Bankowości Przedsiębiorstw


*Krzysztof Janicki - członek Zarządu, Pion Ryzyka

Kapitał zakładowy: 44 400 000,00 PLN
Ilość placówek: 60
Akcjonariusze:

Abris Capital Partners poprzez spółkę celową FM Holdings 1 S.à r.l. jest większościowym akcjonariuszem FM Banku.

International Finance Corporation (IFC).

Piotr Stępniak jest obecnie niezależnym inwestorem z wieloletnim doświadczeniem w bankowości. W przeszłości był m.in. Wiceprezesem Zarządu Lukas Bank S.A. oraz Prezesem Zarządu Getin Holding S.A.

Logotypy i znaki towarowe FM Bank zostały użyte w celach informacyjnych i są własnością odpowiednich instytucji.
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.