Logowanie Rejestracja
Bank Citi Handlowy - informacja, opinie, produkty

Citi Handlowy opinie

Bank Citi Handlowy - informacja, opinie, produkty

Jeden z najstarszych banków komercyjnych w Polsce, jego początki sięgają lat 70. XIX wieku. W okresie PRL pełnił rolę banków obsługującego państwowy handel zagraniczny. Sprywatyzowany w 1997 roku, cztery lata później połączył się z polskim oddziałem amerykańskiego banku Citibank. Od tego czasu Bank Handlowy w Warszawie S.A. działa pod marką Citi Handlowy.

 

karta citi bankuW ofercie banku znajdziemy następujące produkty: konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, karty kredytowe, kredyty i pożyczki. Szczególnie bogata jest oferta inwestycyjna (fundusze inwestycyjne i plany systematycznego inwestowania) i ubezpieczeniowa.


Nazwa: Citi Handlowy
Data ustanowienia:
Strona WWW:
Adres:

ul. Senatorska 16 00-923 Warszawa tel. (0-22) 692 23 15 fax. (0-22) 692 23 19

Historia:

Bank Handlowy w Warszawie S.A. powstał w 1870 r. pod zaborem rosyjskim i był pierwszą polską instytucją bankową w formie spółki akcyjnej. W 1949 r. Ministerstwo Skarbu powierzyło bankowi obsługę finansową central handlu zagranicznego, a od 1964r. bank przejął obsługę wszystkich transakcji związanych z eksportem i importem towarów i usług, zaś od 1966 r. stał się jedynym bankiem obsługującym przedsiębiorstwa handlu zagranicznego. W latach siedemdziesiątych Bank Handlowy był głównym partnerem zachodnich instytucji finansowych, udzielających kredytów na potrzeby gospodarcze Polski, a także zajmował się obsługą zadłużenia zagranicznego. Od 1997 roku bank notowany jest Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2001 r. nastąpiło połączenie Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibanku (Poland) S.A. w wyniku którego powstała jedna z większych instytucji finansowych na polskim rynku.

Rada Nadzorcza:

Przewodniczący:
Stanisław Sołtysiński

Wiceprzewodniczący:
Shirish Apte
Andrzej Olechowski

Członkowie:
Susan Blaikie
Igor Chalupec
Sanjeeb Chaudhuri
Goran Collert
Mirosław Gryszka
Michael Schlein
Stephen Simcock
Wiesław A. Smulski
Aneta Polk

Zarząd:

Sławomir Sikora Prezes Zarządu
Michał Mrożek Wiceprezes Zarządu
Peter Rossiter Wiceprezes Zarządu
Sonia Wędrychowicz-Horbatowska Wiceprezes zarządu
Witold Zieliński Wiceprezes zarządu

Kapitał zakładowy: 2 147 483 647,00 PLN
Ilość placówek: 247
Akcjonariusze:

Citibank Overseas Investment Corporation 75,00% pozostali akcjonariusze 25,00%

Logotypy i znaki towarowe Citi Handlowy zostały użyte w celach informacyjnych i są własnością odpowiednich instytucji.
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.