Logowanie Rejestracja
Bank BZWBK - informacja, opinie, produkty

BZWBK opinie

Bank BZWBK - informacja, opinie, produkty

Bank Zachodni WBK to bank uniwersalny z siedzibami we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Jest trzecim co do wielkości bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów (dane za 2015 rok). Bank oferuje produkty dla klientów indywidualnych i biznesowych (rachunki osobiste, rachunki oszczędnościowe, lokaty, produkty ubezpieczeniowe i inwestycyjne, kredyty gotówkowe i hipoteczne). 

 

W 2011 roku większościowe udziały w banku nabyła hiszpańska grupa Santander. Nazwa BZ WBK była efektem kompromisu pomiędzy zarządami obu łączących się banków i miała obowiązywać pół roku, ale zachowano ją do dziś, ponieważ łatwo zapamiętywali ją klienci. Hiszpański właściciel ma jednak plany rebrandingu na Santander Bank, co wpisuje się w jego globalną politykę marketingową.


Nazwa: BZWBK
Data ustanowienia: 2001-06-14
Strona WWW:
Adres:

ul. Rynek 9/11 50-950 Wrocław tel. (0-71) 370 10 00, 370 10 01 fax. (0-71) 370 10 00

Historia:

Bank rozpoczął działalność z dniem 14.06.2001 r. Powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A.z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A.

Bank Zachodni WBK S.A. jest uniwersalnym bankiem komercyjnym, oferującym szeroki zakres usług bankowych w obrocie krajowym i zagranicznym, dla osób fizycznych i prawnych. Poza tradycyjną dystrybucją produktów bankowych dynamicznie rozwija usługi w zakresie bankowości elektronicznej. Największym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK SA jest Grupa Allied Irish Banks. Sieć placówek Banku Zachodniego WBK liczy ponad 390 oddziałów, zlokalizowanych przede wszystkim w zachodniej części kraju oraz w najważniejszych centrach gospodarczych Polski. Bank Zachodni WBK oferuje swoim klientom możliwość korzystania z ponad 600 własnych bankomatów

Rada Nadzorcza:

Aleksander Szwarc - Przewodniczący Rady Gerry Byrne - Wiceprzewodniczący Rady Waldemar Frąckowiak - Członek Rady Aleksander Galos - Członek Rady Mealios
John Power - Członek Rady Nadzorczej
Jacek Ślotała - Członek Rady Nadzorczej
Maeliosa OhOgartaigh - Członek Rady Nadzorczej

Zarząd:

Mateusz Morawiecki - Prezes Zarządu
Paul Barry - członek Zarządu
Andrzej Burliga - członek zarządu
Declan Flynn - członek Zarządu
Justyn Konieczny - członek Zarządu
Janusz Krawczyk - członek Zarządu
Jacek Marcinowski - członek Zarządu
Michael McCarthy - członek zarządu
Marcin Prell - członek zarządu
Mirosław Skiba - członek Zarządu
Feliks Szyszkowiak - członek Zarządu

Kapitał zakładowy: 2 147 483 647,00 PLN
Ilość placówek: 520
Akcjonariusze:

AIB European Investments Limited 70,50% Pozostali akcjonariusze 29,50%

Logotypy i znaki towarowe BZWBK zostały użyte w celach informacyjnych i są własnością odpowiednich instytucji.
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.