Logowanie Rejestracja
Bank Bank Pocztowy - informacja, opinie, produkty

Bank Pocztowy opinie

Bank Bank Pocztowy - informacja, opinie, produkty

Bank pocztowy opinieBank uniwersalny, prowadzący swoją działalność także poprzez sieć urzędów pocztowych na terenie całej Polsce. Bank Pocztowy S.A.posiada ofertę skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Specjalizuje się w obsłudze masowych płatności, zwłaszcza tych, które są realizowane za pośrednictwem Poczty.

 

Długo uważany był za instytucję finansową celującą w grupę kliencką seniorów (emerytów i rencistów), jednak począwszy od 2015 roku trwa zmiana wizerunku banku na bardziej uniwersalny, czemu towarzyszy proces restrukturyzacji oferowanych produktów: kont, oszczędności i pożyczek gotówkowych. Ułatwienie procedury udzielania mikropożyczek oraz największa w Polsce sieć placówek bankowych.


Nazwa: Bank Pocztowy
Data ustanowienia: 1990-01-01
Strona WWW:
Adres:

ul. Jagiellońska 17 85-959 Bydgoszcz tel. (0-52) 349-91-00 fax. (0-52) 349-92-42

Historia:

Bank Pocztowy S.A. powstał w 1990 roku, jako jeden z pierwszych banków komercyjnych w Polsce. Założycielem Banku było przedsiębiorstwo państwowe Poczta Polska Telegraf Telefon, które w późniejszym czasie podzieliło się na PPUP Pocztę Polską i Telekomunikację Polską S.A. W 2004 roku akcjonariuszem Banku został PKO Bank Polski. Akcjonariuszami Banku Pocztowego S.A. są: Poczta Polska (75% udziałów, minus jedna akcja) oraz PKO BP (25% udziałów, plus jedna akcja). Bank Pocztowy posiada sieć własną - ponad 50 Oddziałów i Punktów Obsługi Klienta, ponadto usługi Banku dostepne są w sieci ponad 4500 Urzędów Pocztowych. Bank Pocztowy we współpracy z Pocztą Polską jest w trakcie tworzenia sieci Pocztowych Stanowisk Finansowych w Urzędach Pocztowych na terenie całego kraju, w których oferowane są nowoczesne, proste i przejrzyste produkty bankowe.

Rada Nadzorcza:

* Andrzej Polakowski - Przewodniczący Rady Nadzorczej
* Zbigniew Jagiełło - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
* Agnieszka Sardecka - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
* Mirosław Markiewicz - Sekretarz Rady Nadzorczej
* Dorota Jamiołkowska - Członek Rady Nadzorczej
* Wojciech Papierak - Członek Rady Nadzorczej
* Bogusław Grabowski - Członek Rady Nadzorczej
* Anna Siejda - Członek Rady Nadzorczej

Zarząd:

Tomasz Bogus Prezes Zarządu
Michał Sobiech Członek Zarządu
Szymon Midera Wiceprezes Zarządu
Jakub Korczak Członek Zarządu

Kapitał zakładowy: 97 290 400,00 PLN
Ilość placówek: 57
Akcjonariusze:

Państwowe Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Poczta Polska 75,00% PKO Bank Polski SA 25,00%

Logotypy i znaki towarowe Bank Pocztowy zostały użyte w celach informacyjnych i są własnością odpowiednich instytucji.
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.