Logowanie Rejestracja
Bank Bank DnB Nord Polska - informacja, opinie, produkty

Bank DnB Nord Polska opinie

Bank Bank DnB Nord Polska - informacja, opinie, produkty

DNB Bank Polska S.A. to specjalistyczny bank korporacyjny obsługujący duże przedsiębiorstwa i sektor publiczny. Bank skupia się na obsłudze i finansowaniu firm z wybranych sektorów, w tym szczególnie sektora energetycznego, TMT (Telekomunikacja, Media, Technologia), motoryzacyjnego oraz sektora publicznego.


Nazwa: Bank DnB Nord Polska
Data ustanowienia:
Strona WWW:
Adres: ul. Postępu 15C
02-676 Warszawa
tel. +48 22 524 10 00
fax +48 22 524 10 01
Historia: 2007 Bank DnB Nord Polska przyłącza do siebie działający od 17 lat na polskim rynku Bank BISE S.A zyskując 50 placówek w całej Polsce, nowe grupy Klientów (małe, średnie i mikrofirmy, klientów detalicznych, jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty mieszkaniowe oraz fundacje i stowarzyszenia) i 800 nowych pracowników. 2006 NORD/LB Bank Polska wchodzi w struktury nowej grupy bankowej, utworzonej przez NORD/LB i największy bank norweski DnB NOR i zmienia nazwę na Bank DnB NORD Polska S.A. 2003 Zmiana nazwy Banku i kontynuacja działalności w Polsce jako NORD/LB Bank Polska SA (od 15 października 2003) 2002 Początek działalności w Polsce pod marką MHB Bank Polska S.A. (Grupa NORD/LB była właścicielem pakietu większościowego akcji Banku MHB Mitteleuropäische Handelsbank A.G.) 2002 BISE łączy się z wrocławskim Cukrobankiem S.A. 1999 BISE łączy się z radomskim Bankiem Energetyki SA 1990 Z inicjatywy francuskiego banku Credit Cooperatif i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej powstaje Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (BISE S.A.) 1970 Stworzenie Grupy NORD/LB Norddeutsche Landesbank Girozentrale było wynikiem połączenia 4 dużych, północnoniemieckich banków. 1765 Korzenie Banku sięgają XVIII wieku, kiedy to Bank funkcjonował pod nazwą Braunschweigische Staatsbank.
Rada Nadzorcza: Thomas Bürkle - Przewodniczący Rady Nadzorczej
Torstein Hagen - Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej
Margrethe Melbye Grønn - Członek Rady Nadzorczej
Jekaterina Titarenko - Członek Rady Nadzorczej
Andris Ozolins - Członek Rady Nadzorczej
Tony Samuelsen - Członek Rady Nadzorczej
Cord Meyer - Członek Rady Nadzorczej
Zarząd: Bartosz Chytła - Prezes Zarządu
Agnieszka Porębska - Członek Zarządu
Artur Tomaszewski - Członek Zarządu
Przemysław Sztandera - Członek Zarządu Olof Seidel - Członek Zarządu
Kapitał zakładowy: 161 000 000,00 PLN
Ilość placówek: 52
Akcjonariusze: Bank DnB NORD : 100,00
Logotypy i znaki towarowe Bank DnB Nord Polska zostały użyte w celach informacyjnych i są własnością odpowiednich instytucji.
Zamknij
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w regulaminie.